Zniszcz pryszcz! Jakie są skuteczne produkty na wypryski?

Cera trądzikowa to problem wielu osób. Aż 85% z nas co najmniej raz w życiu musiało walczyć z trądzikiem. U niektórych przebiega on łagodnie, a innym zmiany skórne pokrywają niemal całą powierzchnię twarzy i nie dają usunąć się tak łatwo. Stosowanie odpowiednich kosmetyków o działaniu punktowym może pomóc ograniczyć pojawianie się wyprysków lub załagodzić związane z nimi objawy. Jakie produkty na trądzik są skuteczne?

skuteczne sposoby na pryszcze

Miejsce nr 1.
LA ROCHE POSAY A.I.

Niewielki i kosztowny produkt na wypryski. Jak działa? Na pewno ekspresowo. Skutecznie hamuje rozwój nowych, zapalnych zmian skórnych. Działa przeciwbakteryjnie ze względu na trzy zawarte w składzie substancje: pirokton olaminy, glycacil i niacynę. Po miejscowym zaaplikowaniu szybko zastyga pokrywając wyprysk białą powłoczką. Zmiana jest mniej widoczna, a po stanie zapalnym nie zostają blizny, zaczerwienienia ani przebarwienia.

Miejsce nr 2.
SOLCOSERYL

Produkt przeznaczony do leczenia niewielkich, trudnych do wygojenia ran, odmrożeń, owrzodzeń, odleżyn lub oparzeń. Sprawdza się również w pielęgnacji cery trądzikowej, mimo że producent nie wymienia tego działania w składzie. Skutecznie wysusza i zmniejsza wypryski. Składniki żelu odpowiedzialne za pobudzanie syntezy kolagenu sprawdzają się w gojeniu świeżych zmian i blizn potrądzikowych.

Miejsce nr 3.
BENZACNE

Popularny produkt do leczenia zmian trądzikowych, który da się kupić bez recepty. Można stosować go na całą powierzchnię twarzy, a nie wyłącznie na pojedyncze zmiany. Sprawdza się w łagodzeniu tworzących się podskórnie zmian, które nie zdążyły się jeszcze rozbudować. Składniki żelu przyspieszają proces gojenia wyprysków i widocznie zmniejszają zaczerwienienie.

Miejsce nr 4.
TORMENTIOL

Tańszy odpowiednik poprzednika. Produkt wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściągające. Najlepiej sprawdza się na bolące, podskórne zmiany, które zaczynają się tworzyć. Bardzo szybko wysusza wypryski, jeśli zastosujemy go we wczesnym stadium. Jego minusem jest działanie, które z biegiem czasu może nieco słabnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *