Oczyszczanie twarzy domowymi sposobami

Nie zawsze musisz wydawać majątek na kosmetyki do oczyszczania twarzy. Wystarczy, że część z nich zrobisz sama w domu. Będzie to także doskonała alternatywa dla drogich zabiegów oczyszczających. Wystarczy, że sama przygotujesz naturalne produkty. Są o wiele łagodniejsze dla skóry i lepiej przez nią tolerowane, a ich przygotowanie nie sprawia problemów.

Cera normalna

Nie wymaga pielęgnacji specjalistycznej. Zazwyczaj jest gładka i ma pory małych rozmiarów. Każde oczyszczanie twarzy należy zacząć od demakijażu, który możemy wykonać mleczkiem domowej roboty. Następnie należy dokładnie przemyć twarz tonikiem.

Doskonale sprawdzi się tutaj tonik z miodem, który jest wyjątkowo łatwy w przygotowaniu. Wystarczy, że podgrzejesz wodę, rozpuścisz w niej łyżkę miodu i dodasz sok z cytryny. Jeżeli dysponujesz bardzo zmęczoną skórą, dodaj żel aloesowy. Zadziała na twoją skórę kojąco i nawilżająco.

Maseczka oczyszczająca

Wystarczy śmietana i sok z cytryny. Wystarczy, że zmieszasz je ze sobą, posmarujesz twarz i pozostawisz na 20 minut. Następnie zmyj maseczkę zimną wodą mineralną.

Oczyszczanie cery suchej

Przesuszona cera charakteryzuje się znacznie osłabioną pracą gruczołów łojowych. Bardzo szybko traci swoją wilgotność i tłuszcz, przez co staje się sucha.

Pielęgnację cery naczynkowej również należy zacząć od mleczka nawilżającego do demakijażu, który możesz przygotować z awokado i mleka. Zawierają one substancje nawilżające, które dodatkowo ułatwiają wchłanianie substancji aktywnych.

Tonizacja cery suchej zadziała oczyszczająco, odświeżająco i łagodząco. Skóra stanie się intensywnie nawilżona. Tonik różany zadziała kojąco na wszelkie podrażnienia i przywróci naturalne pH naszej skóry.

Zalej płatki róży wodą i gotuj na małym ogniu około 45 minut. Następnie przecedź go i pozostaw do momentu, aż wystygnie. Przelej do butelki kosmetycznej, a następnie włóż do lodówki. Toniku możesz używać nawet przez 4 dni.

Dla cery suchej doskonale sprawdzi się też peeling enzymatyczny, dzięki któremu skóra będzie dużo lepiej ukrwiona. Ponadto może być stosowany u osób, które dysponują cerą trądzikową czy naczynkową, ponieważ nie działa podrażniająco. Najpierw jednak wypróbuj kosmetyk, aby sprawdzić, czy nie wywołuje reakcji alergicznych.

Peeling enzymatyczny sprawdzi się przy każdym typie skóry, oczywiście wtedy, gdy jest dobrany do jej potrzeb. Nieodpowiedni może powodować pieczenie i świąd. Nie używaj kosmetyków, w których składzie jest alkohol, bo może powodować uczulenie.

Dogłębne oczyszczanie

Czyli tzw. “parówka”, która pomaga dogłębnie oczyścić cerę. Rozpuchlnia skórę za pomocą pary wodnej. Do kuracji warto dodać parę kropel olejku, najlepiej takiego, który działa przeciwzapalnie. Dobrze sprawdzą się tu rumianek i bratek, a także wyciąg z szałwii i pokrzywa. Przygotowanie jest wyjątkowo proste, a zabieg można łączyć z ręcznym oczyszczaniem cery. Następnie warto przygotować maseczkę z siemienia lnianego, nałożyć na skórę, a po 20 minutach spłukać. Zgładzi to wszelkie stany zapalne i obrzęki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *