Demakijaż cery suchej, tłustej i mieszanej

Demakijaż twarzy jest bardzo ważny, jeśli chodzi o zdrowie i ładny wygląd cery. Powinien być wykonywany co wieczór przed właściwą pielęgnacją skóry. W przeciwnym wypadku na twarzy mogą pojawić się niedoskonałości, które przerodzą się w poważne dermatologiczne choroby. Sprawdź, jak zrobić demakijaż skóry suchej, tłustej i mieszanej.

Demakijaż cery suchej

Sucha cera jest delikatna i bardzo łatwo ją podrażnić. Z tego powodu sposób jej oczyszczania powinien być delikatny, a kosmetyki mieć konsystencję mleczka lub śmietanki. Makijaż należy zmywać bez nadmiernego pocierania skóry po to, żeby uniknąć uszkodzeń naskórka i zaczerwienienia.

W demakijażu skóry suchej najlepiej sprawdzą się takie produkty, które nawilżają, wzmacniają naturalną barierę ochronną, regenerują i łagodzą. Powinny zawierać między innymi: proteiny mleka, masło shea, aloes, wosk pszczeli, olejek migdałowy, lipidowy. Nie należy stosować zwykłej twardej wody, która może wywoływać suchość i ściągnięcie skóry. A do usunięcia makijażu wodoodpornego przyda się płyn micelarny.

Demakijaż skóry tłustej

Tłusta cera ma skłonność do błyszczenia się, a na jej powierzchni często pojawiają się zmiany trądzikowe. Dlatego do jej demakijażu należy używać kosmetyków o lekkiej formule i bez zawartości składników tłuszczowych. Do oczyszczania cery tłustej najlepiej jest stosować produkty o działaniu matującym i antyseptycznym, np. z zawartością kwasu salicylowego lub glikolowego, wody termalnej, ceramidów i kwasów owocowych.

Demakijaż skóry mieszanej

Skóra mieszana to połączenie dwóch cer: tłustej w strefie T i suchej na policzkach. Do jej oczyszczania najlepiej jest użyć dwóch rodzajów kosmetyków przeznaczonych do wyżej wymienionych cer. Produkty powinny mieć działanie regulujące, normalizujące i nawilżające. Dobrze się sprawdzą na przykład wyciąg z kory cynamonowca, panthenol lub ekstrakt z lukrecji, które łagodzą podrażnienia i zmniejszają zmiany trądzikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *