Masz problemy ze skórą? Poznaj przyczyny ich powstawania

Podrażnienia, trądzik, popękane naczynka i wiele innych niedoskonałości są zmorą twojej skóry? A kiedy chcesz się ich pozbyć, to wracają ze zdwojoną siłą? Jeżeli i ty masz takie problemy ze skórą, to poznaj przyczyny ich powstawania i wyeliminuj je z życia.

Woda

Woda ma często działanie przesuszające, drażniące i prowadzi do pojawienia się wyprysków. Jej skład pozostawia wiele do życzenia, i wcale nie chodzi tu o stopień twardości. Szczególnie wrażliwa na szkodliwe działanie wody jest cera sucha i alergiczna. Najbardziej szkodzą im kranówka, dlatego zaleca się mycie skóry specjalnymi preparatami, przegotowaną wodą lub wodą mineralną.

Czynniki środowiskowe

Zalicza się tu między innymi promieniowanie słoneczne, wolne rodniki, zanieczyszczenie powietrza, smog. Wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na kondycję skóry, powodują niedoskonałości, prowadzą do chorób dermatologicznych. Możesz chronić się przed ich działaniem poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, zdrowe odżywianie się i prowadzenie zdrowego trybu życia oraz unikanie czynników pogarszających stan cery.

Higiena osobista i otoczenia

W utrzymaniu odpowiedniej kondycji skóry ważna jest także higiena osobista i otoczenia. Ważne jest regularne pranie ręczników i pościeli. Możesz również wietrzyć poduszki i kołdrę – rób to zwłaszcza zimą, bo bakterie boją się niskich temperatur.  W ten sposób unikniesz namnażania się zarazków i pojawiania się niedoskonałości na skórze.

Brudne akcesoria do makijażu

Na gąbeczkach i pędzlach do makijażu gromadzi się bardzo dużo bakterii, kurzu i resztek kosmetyków. Kiedy używasz ich ponownie, to wszystkie zanieczyszczenia przenosisz na twarz. Skutek? Podrażnienia, trądzik i innego rodzaju niedoskonałości. A wystarczy co kilka dni oczyszczać akcesoria do makijażu za pomocą specjalnych płynów, kosmetyków do demakijażu lub wody, mydła i podkładki z wypustkami.

Mała częstotliwość peelingów

Jeżeli zbyt rzadko robisz peeling, to martwy naskórek, zanieczyszczenia i resztki kosmetyków mogą utrudniać pielęgnację i pogarszać kondycję skóry. Dlatego ważne jest, żeby regularnie złuszczać naskórek, bo w przeciwnym wypadku skóra stanie się sucha, a makijaż nie będzie do niej przylegał.

Brak snu i stres

Jeżeli jesteś niewyspana i często się stresujesz, to cierpi na tym twoja skóra. Dorosłej osobie potrzebnych jest mniej więcej 8 godzin snu. W takim czasie organizm się zregeneruje i nabierze sił na następny dzień. W równie dużym stopniu stres wpływa na pogorszenie się kondycji skóry. Jeżeli zależy ci na zdrowym i pięknym wyglądzie, to postaraj się wyeliminować z życia wszystkie stresujące czynniki i wygospodarować czas na relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *