Rude włosy – dla kogo będą najlepsze?

Rudzielce mają specyficzną urodę: piegi, jasna cera, zielone lub błękitne oczy. Do tego dochodzą złotawe, miedziane lub czerwonawe refleksy. Jeśli i ty chciałabyś mieć rude włosy, to przed farbowaniem sprawdź, czy taki kolor będzie ci pasował.

Czy wiesz, że…

Rudy kolor włosów jest bardzo wyjątkowy i zarazem najrzadziej spotykany. Okazuje się, że tylko 1-2% ludzi ma taki kolor fryzury. Wynika to z obecności w strukturze pasemek specjalnego barwnika o kolorze od czerwonego do żółtego.

Komu pasują rude włosy?

Wszystkie odcienie rudych włosów najlepiej pasują zarówno szatynkom, jak i blondynkom. Naturalnym brunetkom poleca się ognistą czerwień, która będzie świetnie pasowała do włosów długich i krótkich. Złote, naturalne lub delikatne odcienie rudego koloru pasują włosom miękkim, rozpuszczonym i występującym w lekkich upięciach.

Naturalne rude włosy najlepiej się prezentują u osób z jasnym fototypem skóry i subtelnym owalem twarzy. Z kolei rudości zahaczające o odcienie kasztanu poleca się osobom wykazującym skłonność do powstawania piegów. Rudy kolor pasuje także osobom o nieregularnych rysach twarzy. Wtedy odcień ten łagodzi wygląd. Co więcej rude pasemka podkreślają kolor tęczówki oka, zwłaszcza zielony lub brązowy.

Z drugiej jednak strony pomarańczowe lub czerwone odcienie podkreślają niedoskonałości skóry: rozszerzone naczynka, trądzik pospolity, blizny lub znamiona. Rudy kolor włosów zwraca także uwagę na żółty odcień zębów.

Koloryzacja i pielęgnacja rudych włosów

Rudy kolor ma skłonność do szybkiego blaknięcia. Z tego powodu ważna jest odpowiednia pielęgnacja kosmetykami z zawartością hibiskusa, kasztanu, cynamonu lub granatu. Naturalnie rude włosy mają delikatną strukturę, dlatego dobrze jest stosować produkty o łagodnej i lekkiej formule.

W przypadku włosów pofarbowanych na rudo należy dbać o ich końcówki i uważać, żeby pasemka nie przesuszyły się. Co więcej pigment czerwony lub pomarańczowy jeszcze bardziej podkreśla zniszczone włosy. Taką fryzurę należy regularnie nawilżać i stosować produkty podtrzymujące kolor. Konieczne jest stosowanie preparatów z witaminami E i filtrami przeciwsłonecznymi.

W pielęgnacji włosów pofarbowanych na rudo należy unikać również chlorowanej wody. Podczas mycia trzeba stosować letnią lub zimną wodę, która zapewni pasemkom dłuższe utrzymanie się koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *