Pasemka na czarnych włosach. Jaki kolor wybrać?

Moda na pasemka wraca. Te drobne refleksy potrafią rozświetlić fryzurę i nadać jej trójwymiarowości, podkreślając naszą twarz w najpiękniejszy sposób. Czy wiesz, że możesz mieć pasemka również na czarnych włosach? Musisz tylko wiedzieć, jaki kolor pasemek wybrać i jak je zrobić.

Są tacy, którzy twierdzą, że pasemka to przeżytek. Styliści fryzur są jednak zgodni, że jasne refleksy na włosach znów wracają do mody! Co prawda nie wyglądają już jak pasemka, które kojarzymy z lat 90. I dobrze! Bo dziś pasemka już tak nie przytłaczają i dodają fryzurze lekkości, a nie ją odbierają.

Pasemka na czarnych włosach

Jeśli masz czarne włosy, też możesz pokusić się o pasemka. To rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jeśli tylko pasemka na czarnych włosach są zrobione poprawnie, zgodnie ze sztuką fryzjerską i przy użyciu kolorów, które pasują do tak ciemnych włosów, to możemy być pewni, że:

  • nadają fryzurze trójwymiarowości;
  • optycznie dodają włosom więcej objętości;
  • sprawiają, że fryzura jest mniej przytłaczająca;
  • podkreślają włosy grą świateł.

Jakie kolory pasemek na czarnych włosach?

Najważniejszy jest wybór właściwego koloru. Nie uda się zyskać efektu, o którym mowa wyżej, gdy użyjemy pierwszego lepszego jaśniejszego odcienia. Zbyt duży kontrast lub zbytnie ochłodzenie fryzury zimnymi barwami może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Warto o tym pamiętać!

Zatem jaki kolor pasemek na czarnych włosach wybrać? Najlepiej naturalne i subtelnie odcinające się od czerni. Pasować będą średnie lub ciemne brązy, mogą być ze złocistymi lub miedzianymi refleksami. Choć czarne włosy dają spore pole do popisu i można przy nich nieco zaszaleń, np. robiąc pasemka w kolorze niebieskim, fioletowym czy zielonym. Butelkowa zieleń na czarnych włosach wygląda odważnie, a jednocześnie elegancko. Choć to stylizacja włosów nie dla każdego i jeśli nie czujemy się w takich kolorach dobrze, sięgnijmy po brąz.

Blond pasemka na czarnych włosach

Popularne w ostatnim czasie jest też tworzenie nieco bardziej zwariowanych koloryzacji, w których czerń łączy się z kontrastującym, platynowym blondem. Czy jasne pasemka na czarnych włosach to dobry pomysł? Tak, jeśli czujemy się na tyle odważnie, aby mieć fryzurę w stylu Cruelli De Mon oraz jeśli kształt naszej fryzury na to pozwala np. nosimy wdzięcznego long boba.

Nie zawsze i nie u każdego blond pasemka na czarnych włosach będą wyglądały dobrze. Nigdy nie należy robić ich samodzielnie, a – jeśli się na nie zdecydujemy – koniecznie oddajmy się w ręce profesjonalisty.

Jak zrobić pasemka na czarnych włosach?

Zrobienie ładnych, jasnych refleksów na czarnych włosach jest trudne, więc taką koloryzację najlepiej przeprowadzić w dobrym salonie fryzjerskim. Potrzebne do tego są odpowiedniej jakości produkty i umiejętności, dzięki którym nie zniszczymy włosów. Zwłaszcza, że robienia pasemek na czarnych włosach dzielimy na dwa etapy:

  1. rozjaśnianie lub dekoloryzacja w przypadku włosów farbowanych,
  2. farbowanie lub tonowanie do odpowiedniego odcienia.

Bardzo drastyczna zmiana koloru i mocne rozjaśnianie włosów może sprawić, że będą przesuszone, kruche, a nawet przepalone. Żeby pasemka na czarnych włosach nie skończyły się dla nas tragedią, trzeba więc zrobić je poprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *