Jak dbać o brwi, aby były piękne? Regulowanie i odżywianie

Najwięcej czasu na pielęgnację poświęcamy swoim włosom. Chcemy, żeby były zdrowe i piękne. Tego samego powinniśmy chcieć dla swoich brwi. Jak o nie zadbać, aby spędzać mniej czasu na makijażu i mieć pięknie podkreślone oczy?

Farbowanie, modelowanie, regulowanie, odżywianie, zagęszczanie, czy też malowanie. Jest wiele zabiegów, które możemy wykonywać na swoich brwiach. Sięgamy po nie jednak bardzo rzadko, bo uważamy, że wszystkie nasze problemy z wyglądem brwi rozwiąże wyrwanie kilku włosków raz na jakiś czas i odpowiedni makijaż. Czas nauczyć się, że odpowiednie efekty przynosi tylko kompleksowe działanie. Zatem… jak dbać o brwi, żeby były piękne?

REGULOWANIE BRWI

Odpowiedni kształt można nadać brwiom tylko odpowiednią regulacją. Żeby usunąć zbędne włoski i przywrócić ład na łuku brwiowym, wcale nie musimy umawiać się na wizytę do kosmetyczki. Tak ważny krok, jakim jest odpowiednia regulacja brwi, możemy zrobić także w domu.

Co jest potrzebne do regulowania brwi w domu?

Chęci, nieco wolnego czasu, odrobina cierpliwości i dobra pęseta.

Oczywiście brwi można regulować na wiele sposobów. Coraz popularniejsze staje się np. nitkowanie brwi popularne w krajach arabskich. Można też zdecydować się na woskowanie brwi za pomocą płynnego wosku lub wosku w plastrach. Jednak w warunkach domowych to właśnie regulowanie brwi pęsetą jest najprostsze.

Punkt pierwszy przy regulowaniu brwi to wyznaczenie odpowiedniego kształtu łuku brwiowego. Warto wziąć kredkę i zaznaczyć trzy najważniejsze punkty, po których połączeniu uzyskamy idealny kontur brwi.

  • Początek brwi – miejsce przecięcia się z brwiami linii poprowadzonej wzdłuż skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka.
  • Koniec brwi – miejsce przecięcia się naturalnego łuku brwiowego z linią biegnącą od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka.
  • Najwyższy punkt brwi – miejsce, w którym linia poprowadzona od skrzydełka nosa przez zewnętrzną krawędź tęczówki przecina się z brwiami.

Wszystkie włoski, które znajdują się poza wyznaczonym konturem brwi, trzeba usunąć. Należy wyrwać je pęsetą, dzięki czemu brwi zachowają idealny kształt przez kilka tygodni. Dobry nawykiem jest wyrywanie brwi po kąpieli lub prysznicu, bo wtedy skóra jest rozmiękczona, brwi wyrywają się najłatwiej, a ból jest najmniejszy.

ODŻYWIANIE BRWI

Jeśli pragniemy mieć ciemne, gęste i piękne brwi, nie możemy poprzestać na samym regulowaniu. Tym zabiegiem nadamy im tylko odpowiedni kształt. Piękno brwi bierze się przede wszystkim z ich zdrowia.

Najważniejsza jest delikatność i ochrona przed uszkodzeniem np. w wyniku zbyt energicznego pocierania brwi podczas demakijażu. Pamiętajmy, że to bardzo delikatne włoski, które wymagają łagodnego traktowania, aby nie wypadały w nadmiarze. Ich łamliwość najczęściej bierze się z tego, że osłabiamy je nadmiarem kosmetyków do makijażu, silnymi środkami oczyszczającymi i brakiem pielęgnacji.

Jak dbać o brwi? Rozwiązań jest kilka. Najprościej dostarczyć wszystkiego, co jest potrzebne brwiom, pod postacią odżywki do brwi. Taki kosmetyk, jeśli tylko jest dobrze skomponowany i dobrze się wchłania:

  • odżywia, nawilża i wzmacnia brwi,
  • regeneruje włoski,
  • hamuje ich nadmierne wypadanie,
  • przyspiesza wzrost,
  • zagęszcza i przyciemnia,
  • nadaje brwiom elastyczność i blask.

Niektórzy preferują stosowanie oleju rycynowego albo suplementację odpowiednich składników odżywczych w diecie. Niestety są to rozwiązania mało skuteczne i trudniejsze w zastosowaniu, choćby z tego względu, że olejek jest o wiele gęstszy i tłustszy niż odżywka do brwi i może je sklejać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *