Jak wyleczyć pryszcze na skórze głowy? Kosmetyki antytrądzikowe

10-Easy-Home-Remedies-to-Treat-Scalp-Acne

Trądzik na skórze głowy jest tak samo uciążliwy i trudny do wyleczenia jak trądzik na twarzy. Zwykle towarzyszą mu dodatkowe objawy: nadmierne przetłuszczanie się włosów, łupież tłusty lub łojotok skóry głowy. Zanim dowiesz się, jak wyleczyć trądzik na skórze głowy, poznaj jego przyczyny. Jak pielęgnować skórę głowy z trądzikiem?

Trądzik na skórze głowy – przyczyny

Trądzik na skórze głowy powstaje w ten sposób co trądzik na twarzy – jako efekt wzmożonej aktywności gruczołów łojowych oraz zatykania się porów przez kosmetyki i zanieczyszczenia. Chociaż trądzik na skórze głowy to domena wieku dojrzewania, zdarza się także w późniejszym wieku. Sprzyjają mu następujące czynniki:

  • spożywanie zbyt dużej ilości cukru,
  • stres,
  • zaburzenia hormonalne,
  • zanieczyszczenia,
  • regularne używanie suszarki,
  • przegrzewanie skóry głowy,
  • niewłaściwie dobrane kosmetyki do pielęgnacji,
  • zbyt rzadkie mycie włosów.

Jak wyleczyć trądzik na skórze głowy?

Leczenie pryszczy na głowie nie jest łatwe z uwagi na naturalną barierę w postaci włosów. Włosy utrudniają aplikację maści i kremów leczniczych. Pomijając ten fakt, trądzik na skórze głowy można leczyć za pomocą standardowych kosmetyków antytrądzikowych z wyjątkiem nadtlenku benzoilu, który może rozjaśniać włosy. Warto wypróbować cynk i kwas salicylowy, które wysuszą ropne zmiany i zdezynfekują skórę. Pomocne okażą się także szampony przeciwłupieżowe na bazie ketokonazolu i cyklopiroksyny.

Jak pielęgnować skórę głowy z trądzikiem?

Gdy na skórze głowy pojawią się pryszcze, warto przyjrzeć się składowi kosmetyków do włosów. Często właśnie one są przyczyną problemów i wystarczy samo ich odstawienie.

Najczęściej pory na skórze głowy są zatykane przez oleje, zwłaszcza te nakładane bezpośrednio na skórę. Takie działanie mogą mieć także emolienty znajdujące się w odżywkach. Równie niekorzystny wpływ na kondycję skóry głowy mają kosmetyki do stylizacji, których nadmiar może utrudniać skórze pozbywanie się łoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *