Krok po kroku: jak stworzyć optymalną pielęgnację skóry?

Czy wiesz, że kolejność, w jakiej używasz produktów w codziennej pielęgnacji skóry, ma znaczenie?
To ważne, ponieważ właściwa pielęgnacja skóry sprawia, że Twoja cera jest zdrowa i zyskuje naprawdę silną barierę pielęgnacyjną! Oczywiście ważne jest, aby używać odpowiednich produktów do konkretnego rodzaju skóry, i stosować je w odpowiedniej kolejności. Sprawdź, jakiej!

Krok 1 – Oczyszczanie twarzy

Tu oczywiście nie odkryjemy Ameryki – najwzniejszym krokiem do pięknej cery jest jej oczyszczenie, a zatem zmyj dokładnie makijaż, brud i sebum. Wykonaj demakijaż, a następnie umyj twarz – wówczas zostaje dokładnie oczyszczona z zanieczyszczeń. Dobrą rekomendacją jest mycie skóry dwa razy dziennie, zarówno rano, jak i wieczorem. W ten sposób Twoja cera będzie miała zarówno dobry początek jak i dobry koniec dnia.

Krok 2 – Tonizowanie – tonik do twarzy

Gdy skóra jest czysta i chłonna, następnym krokiem jest skuteczny tonik. Jaki? Kluczowym słowem jest tutaj: skuteczny! Trzeba pamiętać, że toniki są dziś o wiele lepsze niż jeszcze kilka lat temu. Dobry tonik reguluje pH skóry, aby stworzyć odpowiednią równowagę na jej powierzchni. Oznacza to również, że następne nakładane kosmetyki będą się lepiej wchłaniać, a skóra odzyska prawidłowe, kwasowe pH, a wszystko to za sprawą niepozornego toniku!

Krok 3 – Serum

Dobre serum zapewni Twojej skórze dodatkowe nawilżenie, ochronę, odżywienie i bardzo dużo dobrodziejstw!
Serum to koncentrat składający się głównie ze składników aktywnych, które mogą pomóc Twojej skórze z takimi nieprzyjemnościami jak zanieczyszczenia, zaczerwienienia lub przebarwienia. Pomyśl o serum jako o doskonałym, domowym zabiegu, dokładnym, ukierunkowanym na potrzeby Twojej skóry. Serum to znacznie więcej niż to, co może zrobić zwykły krem nawilżający. Nakładaj je na czystą skórę rano i wieczorem.

Krok 4 – Olejek do twarzy

Dobry olejek do twarzy uratował już niejedną cerę przed pielęgnacyjną katastrofą! Doskonale nawilża, odżywia i chroni skórę. To fantastyczny dodatek do codziennej pielęgnacji – jeśli dobierzesz go dobrze, Twoja skóra go pokocha! Olej wzmacnia barierę skórną i równoważy zawartości naturalnych olejków w skórze. Nie powinnaś unikać oleju, jeśli masz tłustą skórę. Więcej oleju sprawia, że skóra nie produkuje aż tyle sebum, ponieważ czuje, że nie wszystko musi robić sama!

Krok 5 – Krem pod oczy

Skóra wokół oczu niestety jest dziesięć razy cieńsza niż reszta skóry i w dodatku bywa nadwrażliwa. Ale dobry krem pod oczy z pewnością pomoże Ci nad nią zapanować. Wokół oczu powstają najszybciej drobne zmarszczki, zmarszczki. Ale jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać skór w dobrej kondycji, ważne jest, aby używać kremu pod oczy, a nie zwykłego kremu nawilżającego!

Krok 6 – Nawilżający krem do twarzy

Tak naprawdę skóra w każdym wieku wymaga nawilżania i warto pamiętać, ze to jedna z najważniejszych rzeczy, aby pielęgnacja zakończyła sie sukcesem i abyś mogła uzyskać zdrową skórę – niezależnie od jej rodzaju! Nawilżenie sprawia, że skóra ma dobrą kondycję a jej bariera nie ejst osłabiona, zatem spowalnia proces starzenia się komórek. pamiętaj jeszcze tylko, ze Twój nawilżający krem an dzień powinien być kremem z filtrem, bo słońce jest poważnym wrogiem naszej skóry!