Zabieg z użyciem kwasu glikolowego: wskazania, przeciwwskazania, przebieg

kwas-glikolowy.jpg

Zabieg z użyciem kwasu glikolowego poleca się osobom, które mają problem z trądzikiem pospolitym, łojotokiem i zaskórnikami oraz blizny, przebarwienia i rozstępy. Kwas glikolowy rozprawi się także z rogowaceniem okołomieszkowym, szorstką skórą i oznakami starzenia. Jeżeli nie wiesz, na czym polega zabieg z użyciem kwasu glikolowego, jak się do niego przygotować i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania, ten artykuł jest dla Ciebie.

Zabieg z użyciem kwasu glikolowego – jak się do niego przygotować?

Dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać i korzystać z solarium. Tydzień przed zastosowaniem kwasu glikolowego nie należy wykonywać zabiegów złuszczających z wykorzystaniem innych kwasów, poddawać się depilacji woskiem i za pomocą elektrolizy oraz używać kosmetyków z retinoidami. Z kolei mężczyźni nie powinni się w dniu zabiegu golić.

Na czym polega zabieg z użyciem kwasu glikolowego?

Osoba, która przeprowadza zabieg z użyciem kwasu glikolowego, wykonuje gruntowny demakijaż twarzy, po czym odtłuszcza ją za pomocą preparatu z niewielkim stężeniem glikolu. Wargi, skrzydełka nosa i okolice oczu zostają zabezpieczone grubą warstwą wazeliny. Kwas glikolowy jest aplikowany na kilka różnych obszarów twarzy. Osoba nakładająca go bacznie obserwuje, czy na skórze nie zachodzą zmiany alergiczne. Kwas pozostawia się na twarzy na 5-7 minut, po czym neutralizuje się go i w konsekwencji zmywa.
Stężenie kwasu glikolowego dobiera się indywidualnie do rodzaju skóry i innych czynników. W sytuacji gdy skóra jest wyjątkowo oporna na jego działanie, podczas jednego zabiegu stosuje się jego różne stężenia.

Zabieg z użyciem kwasu glikolowego – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem kwasu glikolowego jest ciąża, karmienie piersią, alergia skórna i podrażnienie skóry. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby stosujące terapię retinoidami i cierpiące na choroby autoimmunologiczne. Kwasu glikolowego należy unikać w przypadku wykwitu opryszczki, torbieli i gdy od zabiegu chirurgicznego wykonywanego w obrębie twarzy minęło mniej niż 2 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *