Tych makijażowych błędów nie popełniaj. Postarzą cię o kilka lat

Każdej z nas przydarzyła się jakaś makijażowa wpadka. Nic strasznego się nie stanie, jeśli do koloru oczu dobierzemy niepasujący cień do powiek – zawsze możemy powiedzieć, że to taki artystyczny zamysł. Gorzej dzieje się wtedy, gdy makijażem dodamy sobie lat. Sprawdź, co zrobić, żeby uniknąć takich sytuacji.

1. Sypki puder nałożony w niewłaściwych miejscach

Wiele kobiet używa pudru po to, żeby zakryć świecące się części twarzy i utrwalić makijaż. Jednak nałożony niepoprawnie może podkreślać zmarszczki i tym samym dodać sobie kilka lat. Pudru nie należy nakładać tam, gdzie pojawiają się zmarszczki mimiczne, czyli w okolicach oczu, przy skrzydełkach nosa i wokół ust. Nie wolno także używać pudru z rozświetlającymi drobinkami, które jeszcze bardziej podkreślają niedoskonałości cery. Pamiętaj też, że bardzo zmatowiona skóra pozbawiona blasku wygląda na starą i niezdrową.

2. Niewłaściwy odcień różu

Róż do policzków odświeża cerę. Jednak nałożony w nadmiarze i nieodpowiednim odcieniu może postarzać. Róż w czerwonym odcieniu jest polecany młodym osobom, ale kobiety po 30 roku życia nie powinny już go używać. Paniom po 40 roku życia pasują odcienie morelowe i ceglane. Ważne jest, żeby róż do policzków aplikować na szczytach kości policzkowych i przesuwać się pędzlem w dół.

3. Zbyt ciemna pomadka

Ciemne odcienie pomadek optycznie pomniejszają usta. Dlatego nie są wskazane burgundy, odcienie wina, śliwki – mogą sprawiać zacięty wyraz twarzy. Jeżeli jednak chcesz malować się takimi kolorami, to możesz to zrobić pod jednym warunkiem: nie możesz mieć więcej niż 40 lat. Potem możesz używać różanych, koralowych, łososiowych odcieni i klasycznych czerwieni.

4. Perłowe lub brokatowe cienie

Połysk na powiekach rozprasza światło oraz podkreśla zmarszczki i wgłębienia wokół nich. Takie cienie lepiej zostawić sobie na specjalne okazje i nie przesadzać z ich ilością. W niewielkim stopniu takimi kosmetykami można rozświetlić wewnętrzne kąciki oczu. Natomiast na powiekę ruchomą należy nałożyć matowy cień do powiek.

5. Pomadka poza konturem ust

Świadczy nie tylko o niechlujności makijażu, lecz także o dodaniu sobie kilku lat. Szminka nie może wyjść poza kontur ust, bo zbiera się w zmarszczkach wokół nich i je uwydatnia. Całą sprawę rozwiąże konturówka w odcieniu warg i pomadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *