Sztuka make-upu. Najlepsze triki makijażowe dla zabieganych

makijaz.jpg

Makijaż to nic innego jak zestaw sztuczek, których umiejętne zastosowanie potrafi odmienić nasz wizerunek w prawdziwie czarodziejski sposób. Oto najlepsze triki makijażowe stosowane przez wizażystów, które pomogą w codziennym biegu zrobić zjawiskowy make-up.

Kobiety, które nie robią makijażu, to wyjątki. Potwierdzają one tylko regułę, że dla większości kobiet makijaż jest sposobem na podkreślenie swojej urody. Wiele pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez tuszu do rzęs, czy różu.

Czy robimy makijaż dobrze? Niestety statystyki wskazują, że mimo codziennego zmagania z makijażem, nadal popełniamy wiele błędów. Nakładamy zbyt dużo różu, nie posiłkujemy się kołem kolorystycznym, nie potrafimy dobrać odpowiedniego odcienia podkładu, w pośpiechu sklejamy rzęsy maskarą, zamiast je ładnie podkreślić. Oto popularne triki makijażowe, które ułatwią poprawne wykonane make-upu, nawet jeśli brakuje czasu w natłoku codziennych obowiązków.

NAJLEPSZE TRIKI W MAKIJAŻU

1. Podkład wymieszaj z bazą

Wskazane jest, żeby najpierw nałożyć na twarz bazę, a następnie podkład. Niestety na co dzień, zwłaszcza gdy makijaż robimy tuż przed wyjściem z domu, nie mamy na to czasu. Z reguły więc pomijamy nakładanie bazy, co przekłada się na mniejszą trwałość makijażu. Jak rozwiązać ten problem? Wystarczy wycisnąć na wierzch dłoni porcję podkładu i porcję bazy, wymieszać i nakładać pędzlem lub gąbką jednocześnie.

2. Rozświetlaj wewnętrzny kącik oka

W makijażu chodzi przede wszystkim o to, żeby optycznie powiększyć i podkreślić oczy. To one są najważniejszym punktem na naszej twarzy. Trzeba jednak pamiętać, że samo wyciągnięcie cienia do powiek od zewnętrznego kącika i podkreślenie linii rzęs ciemną kredką lub cieniem to tylko połowa sukcesu. Najpiękniej oczy otwierają jasne kolory. Co to oznacza? Aby optycznie rozświetlić spojrzenie i otworzyć oczy, należy nałożyć w wewnętrznym kąciku jasny, rozświetlający cień do powiek i rozjaśnić linię wodną oka.

3. Przypudruj rzęsy przed tuszowaniem

Nie zawsze udaje nam się perfekcyjnie wytuszować rzęsy – ważna jest ich aktualna kondycja, świeżość i jakość tuszu, a nawet czas, jaki mamy na makijaż. Prosty sposób na pogłębienie efektów i dodanie rzęsom nieco więcej objętości to użycie odrobiny pudru mineralnego. Oprószenie rzęs odrobiną sypkiego pudru mineralnego zadziała jak nałożenie bazy. Maskara będzie się lepiej trzymała rzęs i widocznie je pogrubi. To prosty patent, który warto przetestować.

4. Podkład nakładaj na końcu

Są dwie szkoły makijażu – jedni są zwolennikami zaczynania od fluidu, drudzy uważają, że zostawiamy to na koniec. Za tą drugą opcją przemawia jeden istotny fakt. W trakcie makijażu oczu cienie (zwłaszcza sypkie) albo tusz mogą osypywać się na policzki, rozmazywać. Jeśli mamy już gotowy cały makijaż, konieczne są poprawki i nakładanie kolejnej warstwy podkładu i korektora. Jeśli zostawimy to na koniec, to będziemy mieć perfekcyjnie gładką i piękną skórę bez poprawek.

5. Dokładnie tuszuj rzęsy u nasady

Bardzo duże znaczenie dla późniejszego wyglądu oczu ma gęstość rzęs. Ich malowanie też wymaga odpowiednich umiejętności. Zazwyczaj skupiamy się wyłącznie na końcówkach rzęs, bo zależy nam na ich maksymalnym wydłużeniu. To błąd, ale wystarczy prosty trik makijażowy, żeby zwykłym tuszem zapewnić rzęsom mega objętość. Zanim zaczniemy tuszować końcówki rzęs, warto przyłożyć szczoteczkę u nasady i wykonać kilka poziomych (zygzakiem). To sprawi, że włoski będą perfekcyjnie pokreślone u nasady i optycznie zagęszczone.

6. Zrób cielistą kreskę pod dolną linią brwi

Dziś to perfekcyjnie wyrysowane brwi świadczą o tym, czy makijaż jest staranny i dobrze wykonany. Nie wystarczy odpowiednio wyregulować i wyrysować brwi. Warto podkreślić ich łuk, stosując cielistą kredkę lub cień do powiek. Jak to zrobić? Wystarczy przeciągnąć jasnym kolorem tuż pod dolną linią brwi, dzięki czemu ich dolna krawędź będzie bardziej wyrazista, natomiast łuk brwiowy zostanie lepiej rozświetlony.

7. Cień do powiek zamiast kredki do brwi

Czasami zwyczajnie brakuje czasu na zrobienie dokładnego makijażu i jedyną rozsądną opcją wydaje się pominięcie malowania brwi. Dziś wiemy, że pełny makijaż bez choćby minimalnie wyrównanego łuku brwiowego wygląda, jakby czegoś mu brakowało. Co zrobić, gdy brakuje nam czasu albo właśnie skończyła się nasza kredka do brwi? Wystarczy klasyczna spiralka po maskarze (koniecznie wcześniej umyta i osuszona). Nabieramy nią odrobinę cienia do powiek i przeczesujemy brwi. Tym sposobem szybko i w miarę łatwo delikatnie je przyciemnimy.

8. Nałóż korektor na powiekę

Z założenia korektor to produkt, który służy do ukrywania niedoskonałości, dlatego nakładamy go m.in. pod oczy, aby ukryć cienie. Istnieje jednak prosty trik makijażowy, który sprawia, że zwykły korektor nabiera jeszcze jednej właściwości. Przed zrobieniem makijażu oczu warto nałożyć odrobinę korektora opuszką palca na środek powieki. Po rozsmarowaniu korektor nie tylko wyrówna kolor powieki, ale również zachowa się jak baza pod cienie, przedłużając ich trwałość i intensyfikując ich kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *