Makijaż brwi krok po kroku. Czy wiesz, jak zrobić go poprawnie?

Malowanie brwi to trudna sztuka. Trzeba mieć do tego odpowiednie kosmetyki, ale też wiedzieć, jak poprawnie wykonać taki makijaż. Przeczytaj ten poradnik i namaluj sobie wymarzone brwi w kilku prostych krokach.

Możemy mieć nieumalowane usta. Może nie użyć cienia do powiek. Możemy tylko lekko podkreślić rzęsy tuszem. Jednak wyjście bez makijażu brwi jest dziś wielką odwagą. To właśnie idealnie podkreślone brwi są najważniejsze, bo nadają twarzy młody i piękny wygląd. Sprawdź, jak poprawnie wykonać makijaż brwi.

Krok 1. Wybierz odpowiednie kosmetyki

Nie da się zrobić dobrego makijażu bez dobrych kosmetyków. Jakich produktów najlepiej używać, aby efekt był jak najbardziej naturalny i oczywiście trwały? Do wyboru mamy dziś wiele kosmetyków – kredki, cienie, woski, żele, pomady, tinty, pudry. Decyzja, co wybierzemy, należy do nas. Warto jednak wybierać raczej kosmetyki markowe, ponieważ zawierają mniej szkodliwych substancji, bazują na lepszych składnikach i są przez to trwalsze. To jedyna wskazówka w tej kwestii.

Krok 2. Dodaj brwiom objętość

Zanim zaczniemy w ogóle malować brwi, trzeba nadać im nieco więcej objętości. Najczęściej są one bowiem cienkie i mało wyraziste. Najlepiej do tego celu sprawdzają się woski do brwi, którymi można je delikatnie pogrubić, unieść u nasady i ułożyć tak, jak chcielibyśmy, żeby wyglądały. Wosk jest genialnym kosmetykiem i powinien być nakładany przed rozpoczęciem makijażu, ponieważ bardzo dobrze ujarzmia włoski i delikatnie je nabłyszcza.

Krok 3. Wyznacz idealny kształt brwi

Z reguły naturalne brwi nie mają wyrazistego kształtu i bywają przerzedzone. Najłatwiej nadać im odpowiedni kształt za pomocą kredki do brwi. Najpierw należy zaznaczyć nią dolną krawędź brwi, a następnie górną. Dobrze, aby kredka była zaostrzona, bo łatwiej będzie nią narysować wyraziście zakończony łuk. Kształt brwi dobierz do kształtu swojej twarz – ostre rysy można zniwelować łagodnie zaokrąglonym łukiem, a okrągłą twarz wyszczuplić mocno zaakcentowanymi brwiami o ostrzejszym kształcie.

Krok 4. Nadaj brwiom kolor

Za pomocą tej samej kredki lub cienia do brwi należy następnie wypełnić wyznaczony kontur. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ nasze brwi mogą mieć naturalnie ubytki, a prześwitująca skóra nie będzie wyglądała dobrze w towarzystwie idealnie wyznaczonego brzegu. Warto zwrócić uwagę na sposób wypełniania brwi. Najlepiej robić to delikatnymi ruchami w kierunku wzrostu naturalnych włosków. Tak, aby namalowane kredką lub cieniem kreski imitowały naszej brwi, których w danym miejscu brakuje.

Krok 5. Rozświetl, żeby podkreślić

Idealnie pomalowane brwi wymagają jeszcze ostatniego szlifu. Trzeba podkreślić ich kształt za pomocą rozświetlacza. Do tego ostatniego szlifu warto wybrać bardzo naturalny rozświetlacz, bez dodatku brokatu. Można użyć też do tego korektora o jeden ton jaśniejszego niż kolor podkładu. Jak to zrobić? Rozświetlaczem lub korektorem należy zaznaczyć dolną granicę brwi tak, aby była ona jeszcze bardziej wyrazista. Rozświetlanie skóry pod łukiem brwiowym to ostatni, ale bardzo ważny krok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *