Maseczka do twarzy to bogaty w składniki aktywne kosmetyk, który błyskawicznie poprawia kondycję i wygląd skóry. Łagodzi podrażnienia, nawilża, oczyszcza, wygładza zmarszczki i robi o wiele więcej. Jeżeli nie wiesz, jak wybrać maseczkę do twarzy i jak ją stosować, przeczytaj ten artykuł. Zostaną w nim omówione także rodzaje maseczek do twarzy, a zwłaszcza maseczki w płachcie, w kremie i pod oczy.
Jak wybrać maseczkę do twarzy?
Przy wyborze maseczki do twarzy należy wziąć pod uwagę kryteria takie jak rodzaj, wiek i problem skóry. Istnieją cztery podstawowe rodzaje skóry: sucha, mieszana, tłusta i normalna. Gdy dobieramy maseczkę do twarzy pod kątem wieku skóry, możemy zdecydować się na maskę przeznaczoną dla młodej skóry lub przeciwzmarszczkową. Z kolei do problemów skóry można zaliczyć między innymi trądzik, przesuszenie czy popękane naczynka.
Jak stosować maseczkę do twarzy?
Maseczki do twarzy należy stosować zgodnie z zaleceniem na opakowaniu, które może być uzależnione od rodzaju, wieku i problemu skóry lub składu maski. I tak – maseczki do twarzy stosuje się od jednego do kilku razy w tygodniu. Należy je nałożyć na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy i zmyć po czasie określonym na opakowaniu. Żeby maseczka do twarzy była skuteczna, należy pozostawić ją na skórze do momentu, aż wnikną w nią wszystkie składniki aktywne. Ponieważ nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak stosować maseczkę do twarzy, przed zastosowaniem każdej należy zapoznać się z dołączoną do niej instrukcją.
Rodzaje maseczek do twarzy
Jest wiele rodzajów maseczek do twarzy. Najpopularniejsze z nich to maseczki w płachcie, w kremie i pod oczy.
- Maseczki w płachcie
zazwyczaj są wykonane z włókniny, biocelulozy lub żelu. Ponieważ idealnie przylegają do skóry, umożliwiają skuteczne wniknięcie w nią substancji odżywczych. Maseczki w płachcie są bardzo wygodne w użyciu. - Maseczki w kremie
można rozprowadzić na tych partiach skóry twarzy, które wymagają pielęgnacji, na przykład na samej strefie T. - Maseczki pod oczy
są chętnie wybierane, ponieważ skóra pod oczami jest dużo cieńsza niż na pozostałych partiach twarzy, więc wymaga szczególnej troski.
Dodaj komentarz