Strobing jako technika konturowania

konturowanie.jpg

Konturowanie to inaczej poprawianie kształtu twarzy za pomocą kosmetyków i światłocieni. Konturowanie umożliwia zatuszowanie mankamentów twarzy i podkreślenie jej atutów, na przykład wyszczuplenie nosa lub uwydatnienie kości policzkowych. Konturowanie wykonuje się przy użyciu palety do konturowania i beauty blendera lub pędzla. Jedną z technik konturowania jest strobing. Jeżeli nie wiesz, na czym polega strobing i jak go wykonać, czytaj dalej.

Na czym polega strobing?

Strobing to konturowanie twarzy, które polega na na użyciu samego rozświetlacza. Znacząco różni się to od tradycyjnego konturowania twarzy, w którym wykorzystuje się zasadę ciemno-jasno. Rozświetlacz stosowany w strobingu ma za zadanie uwydatnić to, co w naszej twarzy najlepsze. Strobing sprawi, że usta wydadzą się pełniejsze, policzki zdrowsze, a oczy większe. Wystające kości policzkowe, zgrabny nos lub idealnie wykrojony łuk kupidyna – rozświetlacz skupi uwagę innych właśnie na tych punktach i odwróci ją od mankamentów urody.

Termin strobing wywodzi się z fotografii, gdzie oznacza robienie zdjęć z użyciem lampy błyskowej lub ostrego światła.

Jak wykonać strobing?

 1. Przygotowania
  Strobing rozpocznij od ustalenia koloru cery i potrzeb skóry. Kobiety o bladej karnacji powinny zaopatrzyć się w jasne kosmetyki do konturowania; najlepiej, jeżeli będzie w nich przeważał szary pigment. W przypadku cery ciemnej lub wręcz śniadej należy wybierać chłodne odcienie brązu.
 2. Podkład i paleta do konturowania
  Najpierw rozprowadź podkład, a następnie, przy pomocy beauty blendera lub pędzla, nałóż wybrany odcień z palety. Zacznij od miejsca, w którym czoło graniczy z włosami, po czym przejdź do skroni i kości policzkowych, a zakończ na bokach nosa i linii żuchwy.
 3. Rozświetlacz
  Rozświetlacz zaaplikuj tak, aby podkreślił łuk kupidyna, szczyt kości policzkowych, brodę i środek nosa.
 4. Rozcieranie
  Rozetrzyj kontury metodą rozcierania lub stemplowania. W efekcie granice między kolorami a Twoim podkładem mają być zatarte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *