Demakijaż twarzy: naturalne olejki do mycia

naturalne-olejki-do-mycia-twarzy.jpg

Zanieczyszczenia i tłuszcz najlepiej usuwać za pomocą innych tłuszczów lub silnych detergentów. Te ostatnie nie są wskazane, gdy w grę wchodzi oczyszczanie twarzy. Detergenty wysuszają i podrażniają naskórek, co prowadzi do przetłuszczenia cery, zanieczyszczenia porów i pojawienia się wyprysków. Wygląda na to, że najlepszym sposobem na demakijaż są naturalne olejki do twarzy.

Naturalne olejki do mycia twarzy – właściwości

Olejki do mycia twarzy skutecznie oczyszczają skórę z pozostałości kosmetyków kolorowych, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, a przy tym są bardzo delikatne. Nie tylko nie naruszają naturalnej warstwy ochronnej, lecz także ją wzmacniają. Olejki naturalne do twarzy to witaminy i cenne substancje odżywcze, które bardzo dobrze pielęgnują skórę. Pielęgnacyjne właściwości olejków naturalnych przyczyniły się do wzrostu popularności metody OCM. Na czym polega metoda OCM?

Na czym polega metoda OCM?

Metoda OCM (ang. oil cleansing method) polega na oczyszczaniu skóry za pomocą naturalnych olejków. Do olejowego oczyszczania skóry wykorzystuje się własnoręcznie przygotowaną mieszankę olejków powstałą z oleju rycynowego i innego, dowolnie wybranego, oleju bazowego. Mieszankę wykorzystuje się do masażu skóry. Po jego zakończeniu twarz należy wytrzeć ciepłym ręcznikiem albo ściereczką z muślinu lub mikrofibry.

Metoda OCM – wady

Metoda OCM nie jest wskazana przy aktywnym trądziku i cerze naczynkowej. Ponadto zmywanie olejów wymaga czasu i skrupulatności. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że wybór drugiego oleju bazowego jest indywidualny. Nie jest to łatwe dla początkujących, zwłaszcza że niewłaściwie dobrany olej przynosi więcej szkody niż pożytku.

Metoda OCM – doskonalsza wersja

Koreańczycy i Japończycy postanowili udoskonalić metodę OCM, która sama w sobie była bardzo zdrowa i skuteczna, ale wymagała dopracowania. W tym celu do olejowej mieszanki dodali specjalne substancje emulgujące, które zmieniły ją w łatwo zmywalne mleczko. Tak powstał olejek myjący do twarzy, czyli popularny olejek do demakijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *