Olej rycynowy z cytryną – najlepszy domowy sposób na wzmocnienie paznokci

Wiele osób zaczęło rezygnować z manicure  hybrydowego. Spędzamy czas w domu, robimy duże porządki – często cierpią na tym nasze paznokcie. Dowiedz się, czym zregenerować osłabione paznokcie po hybrydzie i domowych porządkach – okazuje się, że istnieje jeden, w pełni naturalny, skuteczny domowy sposób. Wypróbuj moc oleju rycynowego, aby już nigdy nie cierpieć z powodu kruchych, łamliwych i przesuszonych paznokci.

 Co niszczy paznokcie? 

Paznokcie stają się osłabione nie tylko po hybrydzie, którą wiele z nas zdejmuje samodzielnie, ale także od silnych środków chemicznych lub mechanicznych urazów czy uszkodzeń które się zdarzają podczas porządków.

Pamiętaj, że kosmetyczka w salonie nawet używając tych samych preparatów kosmetycznych co Ty, ma jednak większą wprawę przy zdejmowaniu hybrydy, niż Ty. Samodzielne zdejmowanie koloru jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń płytki a nawet macierzy paznokcia, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich zdrowie czy wygląd.

Co na zniszczone paznokcie? Z pewnością masz “to” w domu!

Aby je zregenerować i wzmocnić, trzeba działać szybko, najlepiej naturalnym kosmetykiem, który nie zawiera żadnych dodatkowych substancji chemicznych, mogących jeszcze bardziej  zniszczyć paznokcie. Dlatego zapomnij o odżywkach do paznokci w lakierze. One nie zregenerują ani nie odżywia Twojej płytki w taki sposób, jakiego oczekujesz. Najlepsza odżywka do paznokci? Okazuje się że jest zaskakująco niedroga, dobrze znana i być może masz ją w domu. Jest nią po prostu… olejek rycynowy!

Olej rycynowy z cytryną na paznokcie – wykonanie odżywki

Porcję oleju rycynowego połącz z porcją świeżego soku z cytryny w równych proporcjach, czyli 1:1 (np. łyżka oleju rycynowego oraz łyżka soku z cytryny). Dokładnie wymieszaj. Pamiętaj, że faza tłuszczowa (olej) nie połączy się nigdy do końca  z fazą wodną (cytryna), ale oba te składniki będą jednocześnie działały na płytkę. Olej doskonale regeneruje i chroni, a cytryna przywraca równowagę suchym płytkom, pięknie je rozjaśnia i poprawia wygląd. Przelej miksturę do ciemnej buteleczki, lub do pustej butelki z pędzelkiem – np. po dawnej odżywce do paznokci.

Olej rycynowy z cytryną na paznokcie – stosowanie odżywki

Wcieraj miksturę z oleju rycynowego  i cytryny codziennie na wieczór, przed snem, w czyste, niepomalowane paznokcie. Masuj każdy paznokieć i skórki wokół niego przez kilkanaście sekund. nie zmywaj już mikstury i nie myj dłoni – olejek rycynowy działa najlepiej przez noc. Z każdym porankiem będziesz widziała coraz intensywniejszą poprawę w wyglądzie paznokci.

Olej rycynowy z cytryną na paznokcie –  efekty 

Efekty widoczne są już po pierwszym użyciu, ale na intensywną i całkowitą regenerację należy poczekać kilka tygodni. Jakie efekty daje odżywka do paznokci z olejkiem rycynowym?

  • goi suche skórki wokół paznokci;
  • zmiękcza skórki, pomaga je odsunąć;
  • wzmacnia płytkę paznokcia;
  • zwalcza kruchość, łamliwość, rozdwajanie;
  • dodaje elastyczności paznokciom;
  • zapobiega następnym zniszczeniom;
  • rozjaśnia płytkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *