Jak dbać o skórę szyi?

skora.jpg

Skóra szyi, zaraz po skórze wokół oczu i dłoniach, jest miejscem, które najbardziej zdradza nasz wiek. Bardzo szybko pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia i wiele innych niedoskonałości. Jeżeli chcesz oszukać czas i wyglądać młodo, zastosuj się do poniższych wskazówek. Na pewno będziesz zadowolona.

Po pierwsze, ćwiczenia mięśni szyi

Wielu trenerów personalnych oraz wizażystów zaleca, aby systematycznie poprawiać kondycję mięśni szyi. Wykonując kilka prostych ćwiczeń, zadbamy jednocześnie o wygląd dekoltu. Gimnastyka jest na tyle prosta, że można robić ją nawet w biurze. Jak ćwiczyć mięśnie szyi? Usiądź prosto na krześle, wciągnij brzuch i ściągnij łopatki. Głowę odchyl do tyłu, tak, aby zobaczyć sufit. Rozciągnij górną i dolną wargę – powinnaś poczuć napinające się mięśnie szyi, twarzy i żuchwy. W takiej pozycji wytrzymaj 10 sekund, a potem rozluźnij się, opuszczając głowę. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Po drugie, odpowiednia pielęgnacja

Już po 25 roku życia powinnaś używać kremów przeciwzmarszczkowych lub silnie nawilżających. Świetnie sprawdzą się te, w składzie których jest kwas glikolowy, witamina C lub kwas hialuronowy. Skórę szyi oczyszcza się natomiast produktami z zawartością aminokwasu. Substancje te usuwają toksyny i koją stany zapalne. Dobrze sprawdzi się również peeling wykonywany 2 lub 3 razy w tygodniu. Złuszczanie naskórka przygotuje skórę do dalszych zabiegów oraz sprawi, że stanie się zdrowsza, piękniejsza i młodsza. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu. Stosuj preparaty na bazie kolagenu. Wmasuj je, zaczynając od podstawy szyi, a kończąc przy podbródku. Krem lub serum zaaplikuj także na skórę dekoltu.

Po trzecie, stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Latem stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Optymalny dla ochrony skóry szyi faktor to SPF 50. Kosmetyk taki zabezpieczy skórę szyi przed oparzeniami, zmarszczkami, przebarwieniami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pamiętaj, że aplikacje kremu z filtrem słonecznym powtarza się wtedy, gdy zażywasz dłuższych kąpieli słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *