Najmodniejsze koloryzacje w 2021 roku – sombre, terracotta hair, refleksy, rudy czy może szwedzki blond?

Czas na zmiany! Jedną ze zmian, na jaką możemy się zdecydować jest zmiana włosów! W tym artykule poznacie najmodniejsze koloryzacje w 2021 roku. Niektóre z nich królują od lat, niektóre wróciły ze zdwojoną siłą po latach, ale nie zabraknie też całkowitych nowości. 

W tym artykule dowiesz się, jakie koloryzacje są najmodniejsze w tym sezonie i mamy nadzieję, że znajdziesz idealną fryzurę dla siebie! Niezależnie od koloryzacji, na którą się zdecydujesz – znajdź profesjonalnego fryzjera, który zna się na najnowszych trendach! Dzięki temu nie wyjdziesz z płaczem, lecz z piękną, odświeżoną fryzurą!

1. Klasyczne ombre

Ta koloryzacja króluje od lat. Polega na rozjaśnieniu końcówek włosów o kilka tonów. Ważne, by przejście między naszymi naturalnymi włosami a rozjaśnionymi końcówkami było naturalne. Plusem tej i następnej koloryzacji jest fakt, że nie trzeba co kilka tygodni chodzić do fryzjera na odrost. Te dwie fryzury (jeśli są odpowiednio wykonane) nawet po kilku miesiącach będą wyglądać jak po wyjściu z salonu!

2. Sombre

Sombre to inaczej „soft ombre”, a więc delikatniejsza wersja ombre. Efekt jest nieco subtelniejszy i delikatniejszy. Farbowane są poszczególne pasma włosów i dają wrażenie muśniętych słońcem. Od pewnego czasu bardzo modna jest koloryzacja o nazwie bronde i mówi się, że jest to połączenie ombre i sombre. Bronde również jest pożądane w tym sezonie.

3. Terracotta hair

To najnowszy trend, który pokochały kobiety na całym świecie. Polega na nałożeniu na poszczególne pasemka różnych farb w różnych odcieniach brązu i miedzi. W tej koloryzacji wybiera się ciepłe kolory, wobec czego nie musimy się obawiać, że kolor nagle stanie się szary (jak może stać się w przypadku odcieni chłodnych). Fryzura ma optycznie zwiększyć objętość naszej fryzury.

4. Refleksy

Mamy tutaj dwie wersje tej fryzury. Nieco delikatniejszą są baby highlights, czyli refleksy, jakie kojarzą nam się z dziećmi. W tym przypadku chodzi nam o bardzo delikatne, niemal niewidoczne refleksy. Efekt jest subtelny i wygląda, jakbyśmy wróciły ze słonecznych wakacji. Drugą, nieco odważniejszą wersją są tzw. chunky highlights. Na pierwszy rzut oka kojarzą się z kiczowatymi pasemkami lat 90. Niemniej jednak zarówno ubiór, jak i fryzury z tamtych lat w najnowszych sezonach powracają! Te refleksy są bardzo wyraziste i zyskują coraz większą popularność na Instagramie!

5. Miedziany rudy

Jeśli macie ochotę na odważną i dużą zmianę to wybierzcie…rudy! Za sprawą serialu Gambit Królowej, to właśnie rudy stał się najmodniejszym kolorem sezonu 2021. Odcieni jest mnóstwo i każdy będzie w porządku. Miedziane włosy fenomenalny efekt przyniosą wśród osób, które mają bardzo jasną karnację.

6. Szwedzki blond

Szwecja kojarzy nam się z surowym designem, naturą i nordycką urodą. W tym sezonie sięgamy po koloryzację o nazwie szwedzki blond. Inną nazwą jest Ice blond. Ten kolor króluje już niemal od dwóch lat, ale wygląda na to, że zostanie z nami na dłużej. W przypadku tej koloryzacji chcemy uzyskać zimny, platynowy, niemalże biały kolor włosów. Efekt jest fenomenalny! Niemniej jednak pamiętajmy, że ta koloryzacja jest nieco trudna w utrzymaniu – musimy dbać o to, żeby kolor nie ocieplił się i często farbować odrosty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *