Trymer: rodzaje i właściwości

QT4000_15-U1P-global-001

Tradycyjnie służył mężczyznom: do golenia brody, przystrzygania wąsów i krzaczastych brwi oraz wyrównywania włosów w nosie i uszach. Teraz używają go również kobiety – do depilacji brwi i okolic bikini. Poznaj trymer oraz jego rodzaje i właściwości. Jak używać trymera?

Trymer – rodzaje i właściwości

Strefa męska

 • Trymer do strzyżenia brody i wąsów
  Trymer do brody i wąsów wrócił do łask po długiej przerwie. Jego popularność wynika z mody na obfity i zadbany zarost. Stanowi tańszą alternatywę dla regularnych wizyt u barbera. Trymer do brody i wąsów jest podobny do maszynki do strzyżenia włosów, ale ma węższe ostrza, które umożliwiają mu precyzyjne strzyżenie krótszych i pojedynczych włosów. Trymer do brody i wąsów zazwyczaj posiada kilka ustawień długości, które pozwalają mu zmierzyć się zarówno z kilkudniowym zarostem, jak i z sowitą brodą.
  Strefa damsko-męska
 • Trymer do strzyżenia włosów w nosie i uszach
  Włosy w nosie i uszach to nie tylko problem męski (niestety). Trymer do włosów w nosie i uszach swoim podłużnym kształtem przypomina długopis. Jego zwieńczenie stanowi nasadka podcinająca, która podczas strzyżenia wrażliwych miejsc nie podrażnia śluzówki nosa i nie napręża skóry. Trymer do włosów w nosie i uszach jest zwykle zasilany na baterie.
 • Trymer do strzyżenia brwi
  Trymer do brwi przypomina patyczek zakończony delikatnym ostrzem. Może być ręczny lub zasilany bateriami. Trymer ręczny jest tani i łatwo dostępny w drogeriach, a jeden wystarczy na kilka użyć. Trymer na baterie jest trochę droższy i zazwyczaj ma dwie końcówki: o długości 3-4 mm i 1 cm.

Strefa damska

 • Trymer do strzyżenia okolic bikini
  Trymer do bikini może być ręczny lub akumulatorowy. Ten pierwszy przypomina maszynkę jednorazową, a drugi elektryczną szczoteczkę do zębów. Oba skracają włosy nawet do długości 0,6 mm, co umożliwia wykonanie nimi wymyślnej fryzury intymnej.

Jak używać trymera?

 • Trymer do brody i wąsów: zanim go użyjesz, uczesz brodę lub wąsy. Wybierz najdłuższą nakładkę i wygol cały zarost. Wymień nakładkę na krótszą i ogol tylko te włosy, które rosną powyżej linii szczęki. Jeszcze krótszej nakładki użyj do wygolenia miejsc powyżej szczęki – poza bokobrodami.
 • Trymer do włosów w uszach i nosie: umieść końcówkę z ostrzem w nosie lub w uchu, włącz trymer i wygol włosy.
 • Trymer do bikini: wykonuj ruchy z góry na dół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *