Jak optycznie powiększyć oczy? Makijaż powiększający oczy krok po kroku

Duży nos, wąskie usta, małe oczy… ‒ wszystkie te niedoskonałości można skorygować odpowiednim makijażem. Jak optycznie powiększyć oczy krok po kroku? Oto przepis na szybki makijaż powiększający oczy i makijaż dla zaawansowanych o takim samym działaniu. 

Jak przygotować skórę twarzy do makijażu powiększającego oczy

Zanim przystąpimy do wykonywania makijażu powiększającego oczy, musimy przygotować do tego twarz. W tym celu fundujemy sobie łagodny peeling, po czym nakładamy na twarz ulubiony krem nawilżający lub bazę pod podkład. Kiedy krem się wchłonie, aplikujemy podkład w kremie lub w pudrze, maskujemy ewentualne niedoskonałości korektorem i tuszujemy sińce pod oczami korektorem rozświetlającym w płynie. Na zakończenie rozprowadzamy na powiekach odrobinę korektora lub lekkiego podkładu.

Jak optycznie powiększyć oczy? Szybki makijaż krok po kroku

 1. Na całą ruchomą powiekę nakładamy beżowy cień.
 2. Czarnym lub ciemnobrązowym eyelinerem lub kredką rysujemy kreskę na górnej powiece wzdłuż linii rzęs, ale nie od samego wewnętrznego kącika (to zmniejszyłoby oko).
 3. Cieniujemy ciemnym cieniem powierzchnię powieki tuż nad załamaniem. W ten sposób dodamy oczom głębi.
 4. Rozcieramy jasnobeżową kredkę pod brwiami i malujemy nią wewnętrzną stronę dolnej powieki (czyli linię wodną).
 5. Podkręcamy rzęsy zalotką, po czym tuszujemy je, ponieważ wywinięte „otwierają oko”.
 6. Zbyt krótkie brwi optycznie pomniejszają oczy, dlatego w razie potrzeby dorysowujemy je cieniem lub kredką. Skąd mamy wiedzieć, czy to konieczne w naszym przypadku? Koniec brwi wyznacza linia poprowadzona od krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni.

Pamiętajcie, aby nie obrysowywać oczu czarną kredką ciągłą kreską i nie rysować wyraźnej czarnej kreski na dolnej powiece.

Jak optycznie powiększyć oczy? Makijaż dla zaawansowanych krok po kroku

 1. W razie potrzeby domalowujemy brwi lub nadajemy im kształt cieniem. Brwi ciemne i gęste jedynie utrwalamy żelem do brwi.
 2. Na całą powierzchnię górnej powieki aplikujemy jasny cień w kolorze kremowym lub beżowym.
 3. Jasny, rozświetlający cień nakładamy w kąciku oka, aby dodatkowo je otworzyć i rozświetlić. Rozcieramy go na powierzchni ruchomej powieki.
 4. Jasnobrązowym cieniem zaznaczamy koniec powieki i jej załamanie. Blendujemy go powyżej załamania oka.
 5. Ciemniejszym, brązowym cieniem zaznaczamy dolną powiekę – od zewnętrznego łuku do połowy oka. Przeciągamy odrobinę tego cienia na górną powiekę aż do załamania.
 6. Bardzo jasny cień rozświetlający aplikujemy w wewnętrznym kąciku oka na dole. Aby uzyskać trwalszy i spektakularny efekt, nakładamy cień „na mokro‟.
 7. Czarnym eyelinerem rysujemy kreskę na górnej powiece – zaczynamy od wąskiej kreski od wewnętrznego kącika oka i przechodzimy do coraz szerszej na zewnątrz. Na końcu robimy delikatne kocie oko. Kobiety, które nie mają wprawy w makijażu eyelinerem, mogą najpierw zaznaczyć linię czarną kredką, po czym przykryć ją eyelinerem.
 8. Tuszujemy rzęsy świeżą maskarą. To ważne, ponieważ tusz, który jest od dawna otwarty, nie da takiego efektu, na jaki liczymy.
 9. Policzki malujemy delikatnym różem.
 10. Usta podkreślamy różową pomadką lub czerwoną szminką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *