Częste błędy w manicure hybrydowym, przez które się nie udaje

Zrobiłaś sobie hybrydę, ale znowu kruszy się, odpryskuje i wytrzymuje zaledwie kilka dni? Sprawdź, czy nie popełniłaś jednego z 7 najczęstszych błędów w manicure hybrydowym.

Prawidłowe wykonanie manicure hybrydowego to jedyna gwarancja tego, że będzie trwały i efektowny. Można mieć najlepsze, najdroższe, najbardziej polecane lakiery hybrydowe i zestaw wszystkich niezbędnych akcesoriów, a mimo to, jeśli użyjemy ich niewłaściwie, efekt i tak będzie marny.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W MANICURE HYBRYDOWYM

1. Pomijanie etapu matowienia płytki.

Skrócenie i wypiłowanie paznokci, aby nadać im odpowiedni kształt to nie wszystko, co trzeba zrobić przed manicure hybrydowym. Warto pamiętać też o zmatowieniu płytki paznokcia. Wbrew pozorom nie chodzi o tu o efekt matu, ale o to, że zmatowiony (czyli jakby przeszlifowany) paznokieć ma nieco bardziej chropowatą strukturę, a więc lakier lepiej się go trzyma.

2. Niestosowanie odtłuszczania przed nałożeniem lakieru.

Wpływ na trwałość manicure hybrydowego ma też oczywiście odtłuszczanie. To dokładnie ta sama zasada, która obowiązuje w przypadku malowania farbą czegokolwiek – na tłustej powierzchni trzyma się słabiej. Specjalne cleanery dołączane do zestawów do manicure hybrydowego nie są więc tylko zbędnym dodatkiem, ale preparatem, którym musimy obowiązkowo przetrzeć paznokcie.

3. Niestosowanie bazy i topu, jeśli lakier tego wymaga.

Coraz częściej na rynku dostępne są lakiery hybrydowego 3w1, które nie wymagają stosowania ani bazy, ani topu. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami zwykłego lakieru hybrydowego, musimy zastosować te dwie dodatkowe warstwy. Zarówno baza, jak i top sprawiają, że hybryda jest trwalsza.

4. Za krótki czas utwardzania pod lampą.

Niezwykle istotny jest też czas utwardzania każdej warstwy lakieru hybrydowego pod lampą. W zależności od tego, czy mamy lampę UV, czy LED, czy jest dość mocna, czy nieco słabsza, czas utwardzania może wynosić od 30 do 60 sekund. Skąd wiedzieć, jak długo utwardzać lakier? Informacje o czasie utwardzania powinniśmy znaleźć zarówno na stronie producenta lakierów, jak i w instrukcji użytkowania naszej lampy. Jeśli takich informacji nie znajdziemy, dla pewności warto przyjąć zasadę, że lepiej dłużej niż za krótko.

5. Niezabezpieczanie wolnego brzegu paznokcia.

Coś, o czym zapominamy bardzo często, to również malowanie lakierem wolnego brzegu paznokcia tj. jego wystającej krawędzi. Jeśli to zrobimy, po utwardzeniu lakier stworzy dość solidną i szczelną warstwę, pod którą nie dostanie się woda i zanieczyszczenia, jak ma to miejsce, gdy wolny brzeg nie jest zabezpieczony.

6. Za grube warstwy lakiery hybrydowego.

Ogromne znaczenie ma też to, jak dużo lakieru hybrydowego kładziemy na paznokieć na raz. To, że warstwy powinny być dwie, wie każdy, ale mało kto wie, jak gruba taka warstwa powinna być. Lakieru nie należy nakładać za dużo, a warstwa powinna być jak najcieńsza – za grubo położony lakier nie utwardzi się dobrze i może być od spodu miękki. Poza tym będzie to wyglądało niezbyt estetycznie, gdy warstwa lakieru będzie bardzo gruba.

7. Zalewanie skórek lakierem do paznokci.

Na koniec coś, co również ma negatywny wpływ na trwałość manicure hybrydowego, a co jest częstym błędem początkujących. O czym mowa? O zalewaniu skórek lakierem. Trzeba pamiętać, że lakiery hybrydowy nawet po utwardzeniu nie wczepia się tak dobrze w skórę jak w płytkę paznokcia, dlatego nałożony na skórki będzie się od nich oklejał, pociągając ze sobą całą warstwę lakieru z paznokcia. W efekcie taki manicure szybciej odpryskuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *