Morelowy zawrót głowy – peelingi Soraya

peelingi SorayaŚwiat Natury to seria kosmetyków marki Soraya, które zawierają wiele składników naturalnych. Jednym z nich jest morela, wchodząca w skład peelingów.

Marka Soraya przygotowała dwa peelingi morelowe: oczyszczający (z rozdrobnionymi łupinkami orzecha królewskiego) i antybakteryjny (z łupinkami orzecha królewskiego, ekstraktem z wierzby białej i kwasem salicylowym). Morela posiada właściwości wybielające – rozjaśnia przebarwienia i plamy potrądzikowe. Orzech królewski odpowiedzialny jest za złuszczanie martwego naskórka. Kwas salicylowy oczyszcza naskórek i zwęża pory skóry. Natomiast wierzba biała ma działanie ściągające i przeciwzapalne.

Jak działają peelingi Soraya?

Najważniejszym działaniem peelingów jest złuszczanie. Martwy naskórek zostaje usunięty, pory skóry oczyszczone, cera wygładzona, a przebarwienia rozjaśnione. Regularne peelingowanie sprzyja odnowie komórkowej, regeneracji i odświeżeniu skóry. Po zabiegu złuszczania skóra staje się delikatna i odsłonięta przed działaniem zanieczyszczeń i promieni słonecznych. Z drugiej strony cera jest przygotowana na działanie kremów, maseczek i innych kosmetyków odżywczych. Dlatego zaraz po oczyszczeniu cery należy przystąpić do dalszej pielęgnacji. Można zastosować maseczki lub kemy oczyszczające i nawilżające. Składniki aktywne z tych kosmetyków szybko wchłoną do głębszych warstw skóry, dostarczając jej jednocześnie witamin, związków mineralnych i innych substancji odżywczych.

Jak stosować peelingi Soraya?

Oczyść skórę twarzy mleczkiem, tonikiem lub żelem. Następnie na wilgotną skórę nanieś niewielką ilość peelingu. Kolistymi ruchami masuj twarz przez około trzy minut. Omiń okolice oczu i ust – skóra jest tu bardzo delikatna, a drobinki peelingujące mogłyby ją podrażnić. Opłukaj pozostałości kosmetyku. Na twarz nałóż maseczkę lub krem. Peeling wykonuj dwa albo trzy razy w tygodniu. Kosmetyku możesz używać do ciała, głównie skóry pleców i dekoltu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *