Jak zrobić makijaż na lato? Sposoby na trwały makijaż 

Wykonanie trwałego makijażu jest ważne zwłaszcza latem. Wtedy wysoka temperatura i wilgotność powietrza sprawiają, że wraz z potem spływają po nas kosmetyki kolorowe, które dopiero co z pieczołowitością nakładałyśmy na skórę warstwa po warstwie. Jakie są sposoby na trwały makijaż?

Czym skutkuje spływający makijaż?

Makijaż, który szczególnie latem tracimy struga po strudze, jest bardzo nieefektowny ‒ dużo bardziej niż brak makijażu: cera nieestetycznie błyszczy się, pomadka łuszczy się na wargach, a spływający tusz i eyeliner wywołują tak zwany efekt pandy.

Sposoby na trwały makijaż

1. Baza pod makijaż

Utrwalacze stosowane przed aplikacją makijażu są wskazane, ale nie mogą być zbyt ciężkie. W tej roli sprawdzi się lekki olejek, który dodatkowo zregeneruje i odświeży skórę twarzy. Równie dobrze za bazę pod makijaż może posłużyć krem nawilżający z filtrem UV, który przy okazji zabezpieczy skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

2. Podkład

Jaki podkład nie spłynie pod wpływem wysokiej temperatury? Taki o konsystencji płynnej lub kremowej i z dodatkiem filtra przeciwsłonecznego. Zamiast podkładów silnie matujących można stosować kremy BB lub CC bądź fluidy o lekkiej konsystencji i beztłuszczowej formule.

3. Puder

Latem pudry sypkie i inne kosmetyki kolorowe o takich właściwościach są niewskazane, ponieważ te pierwsze łatwiej spływają ze skóry niż kosmetyki w kremie. Jeżeli puder, to tylko w płynie.

4. Utrwalacze

Makijaż najlepiej utrwalą hydrolaty, na przykład mgiełka różana, którą należy spryskać twarz. Dobrym rozwiązaniem są także bibułki matujące, ponieważ usuwają sebum, a przy tym nie naruszają makijażu.

5. Cienie do powiek

Jeżeli latem sięgamy po cienie do powiek, to mogą to być jedynie cienie w kremie. Kosmetyk w tej formie nie osypuje się i nie tworzy grudek, a przy tym chroni makijaż oczu przed spłynięciem.

6. Tusz do rzęs

Tusz do rzęs to kosmetyk z definicji ciężki, który nie posiada swojego lekkiego, letniego odpowiednika. Z tego powodu w tym przypadku należy postępować odwrotnie, to znaczy szukać maskar wodoodpornych. Tusze do rzęs odporne na działanie wody nie spłyną nie tylko pod wpływem wysokiej temperatury, lecz także kąpieli morskiej.

7. Pomadka

Latem warto odstawić klasyczną pomadkę i zastąpić ją sztyftem ochronnym lub błyszczykiem. Aby podkreślić usta, można wypróbować pomadkę w kremie, byle nie matową, ponieważ taka pod wpływem wysokiej temperatury może prowadzić do powstawania grudek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *