Makijaż ślubny u wizażystki – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

Ślub i wesele już niedługo, a ty jeszcze nie wiesz, jak się umalować? Umów się na profesjonalny makijaż u wizażystki. Jednak najpierw sprawdź, jak przygotować się do wizyty i jak zachowywać się w trakcie jej trwania.

1. Zadbaj o cerę

Wiele kobiet na makijaż ślubny przychodzi z zaniedbaną i przesuszoną cerą, a co gorsza niektóre z nich przed uroczystością testują nowe kosmetyki i narażają cerę na podrażnienia. Wrogami makijażu ślubnego są również suche skórki, wąsik nad górną wargą i wypryski. Jeżeli zależy ci na trwałym i pięknym makijażu, to na kilka dni przed wizytą u wizażystki zrób peeling, pij więcej wody i natłuszczaj cerę. Pamiętaj o regularnym stosowaniu kremów i masek dobranych do rodzaju twojej cery. Dbaj również o usta, które szybko i dość łatwo się przesuszają i pierzchną. Aby je wypielęgnować, sięgnij po cukrowy peeling i natłuszczającą pomadkę.

2. Oczekiwania vs rzeczywistość

Jeżeli chciałabyś, aby twój makijaż wyglądał dokładnie tak samo jak na Instagramie, to musisz wiedzieć, że zdjęcie, na które patrzysz, zostało najpewniej poddane postprodukcji. Wiedz także, że makijaż tworzony na potrzeby sieci wymaga zastosowania wielu różnych kosmetyków i nałożenia ich warstwowo. Poza tym do utrwalenia takiego wyglądu stosuje się specjalistyczny sprzęt: oświetlenie, aparat, akcesoria fotograficzne. W rzeczywistości natomiast makijaż dobiera się do rodzaju cery i nadaje mu się dużą trwałość.

3. Zrób makijaż próbny

Sporo dziewczyn pomija ten etap weselnych przygotowań. Tymczasem wykonanie próbnego makijażu ślubnego ma wiele zalet:

  • makijażystka pozna nasze oczekiwania, rysy twarzy i rodzaj cery;
  • przetestujesz trwałość makijażu i to, czy dobrze się w nim czujesz;
  • sprawdzisz, czy kosmetyki cię uczulają;
  • unikniesz stresu i zobaczysz, jak pracuje dana kosmetyczka.

4. Fryzura i strój

Ważne jest, żeby makijaż dobrać do uczesania, sukni i biżuterii. Na makijaż próbny załóż białą bluzkę, dzięki czemu będziesz miała wyobrażenie o finalnym wyglądzie. Kolor cieni do powiek, szminki lub różu dobrze jest dobrać do ślubnych dodatków, czyli kolczyków, bukietu, elementów sukni.

5. Co zrobić, żeby makijaż przetrwał jak najdłużej?

Aby twój makijaż ślubny przetrwał całe wesele, pamiętaj o tym, żeby:

  • nie pocierać i nie dotykać twarzy;
  • nie myć włosów i nie brać prysznica lub kąpieli;
  • zabrać ze sobą kosmetyki, które uratują makijaż w trakcie wesela;
  • unikać całowania się z gośćmi.

6. Zachowanie u kosmetyczki

Daj kosmetyczce swobodnie pracować. Nie spóźniaj się, nie rozmawiaj przez telefon, nie wstawaj z krzesła, nie odwracaj się, nie jedz i nie pij. Zapewne chcesz, żeby twój makijaż był perfekcyjny. Miej zatem świadomość, że niektóre twoje zachowania mogą wpływać na wygląd, jakość i trwałość ślubnego makijażu.