Jak nakładać puder na twarz? Krótka instrukcja obsługi

Czy wiesz, że jeśli zaaplikujesz puder do twarzy w niewłaściwy sposób, jego działanie będzie gorsze, a twarz będzie wyglądała sztucznie? Z tego powodu już dziś warto nauczyć się poprawnego nakładania pudru. Oto krótka instrukcja.

Zacznijmy od tego, do czego używać pudru. Być może dostałaś puder w prezencie i kompletnie nie wiesz, jakie jest zadanie tego kosmetyku. Przyda się więc na początek krótkie przypomnienie właściwości pudru.

Jak działa puder do twarzy?

Pudry używane są przede wszystkim do tego, żeby utrwalać makijaż. Dobry puder przedłuża trwałość makijażu nawet do kilku godzin, dlatego tak ważne jest przypudrowanie się, gdy czeka nas ważne spotkanie. Ich działanie opiera się na tym, że mają doskonałe właściwości absorbujące – pochłaniają nadmiar sebum (a więc ograniczają świecenie się cery) i wilgoci. Skóra po użyciu pudru jest naturalnie zmatowiona, jest gładka i ma jednolite wykończenie.

To jednak nie wszystko, bo niektóre pudry do twarzy mają działanie pielęgnacyjne, czyli dbają o skórę podczas makijażu. Mogą zapobiegać jej przesuszaniu, ale też dostarczać jej cenne składniki odżywcze, rewitalizować czy odmładzać.

Jaki puder jest najlepszy?

Wiele zależy od tego, jaki puder do twarzy wybierzemy, a więc warto poświęcić dłuższą chwilę na znalezienie tego idealnego. Choć w przypadku pudrów nie ma jednego ideału: trzeba dobierać go do swoich potrzeb.

Jeśli nie wiesz, w którym kierunku pójść, wybierając puder, najbezpieczniej będzie wybrać naturalny puder do twarzy – taki, w którym nie ma sztucznych dodatków, a jego bazą są substancje naturalne m.in. glinki, tlenek żelaza, mika (to w przypadku pudrów mineralnych), ryż, bambus czy jedwab. Może to być puder sypki lub w kamieniu, bo większość dostępna jest w obu formach.

Czym nakładać puder?

Niezależnie od tego, jaki puder do twarzy wybierzemy, musimy mieć czym go nakładać. To chyba jedyny kosmetyk, którego nie nałożymy dłońmi.

Opcji jest kilka. Dołączona do opakowania gąbeczka? Jest pod ręką, ale z reguły nie da się nią nałożyć pudru precyzyjnie. Najlepsze rozwiązanie to puchaty pędzel lub miękki puszek do pudru – można kupić je w każdej drogerii stacjonarnej lub online i warto to zrobić, bo nakładanie sypkiego pudru takimi akcesoriami jest bajecznie proste. Są miłe dla twarzy, nie podrażniają i otulają skórę cienką warstwą pudru.

Jak nakładać puder na twarz?

Czas na szybki kurs z używania pudru. Oto instrukcja nakładania pudru na twarz – w kilku krokach, których warto się nauczyć.

  1. Zrób pełny makijaż (puder stosuje się na koniec).
  2. Nabierz niewielką ilość pudru na pędzel lub puszek.
  3. Delikatnie oprósz skórę pudrem, wykonując koliste ruchy.
  4. Ruchami stemplującymi „wgnieć” nieco puder w skórę.
  5. Zmieć nadmiar pudru z twarzy kilkoma ruchami.

[PROSTY TRIK]

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie użyjesz zbyt dużo pudru na raz, zdmuchnij jego nadmiar z pędzla lub puszka po nabraniu. Unikniesz w ten sposób efektu twarzy obsypanej białym proszkiem, bo pudru będzie tylko, ale bez problemu wtopił się w twarz i zadziałał „w ukryciu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *