Jak być piękną małym kosztem? Regulowanie brwi krok po kroku

regulowanie-brwi.jpg

Regulacja brwi jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który powinna wykonywać każda kobieta. Przy odrobinie wprawy poradzi sobie z tym sama, we własnym domu. Wyregulowane brwi nadają twarzy charakteru i podkreślają kontur twarzy, a zaniedbane łuki brwiowe sprawiają, że kobieta wygląda nie tyle nieatrakcyjnie, ile wręcz niechlujnie.

Co to jest?

Mało która kobieta może się obyć bez regulowania brwi. Jest to zabieg, który polega na nadaniu łukom brwiowym harmonijnego kształtu poprzez usunięcie włosków zaburzających ich linię.

Jak to robić?

Brwi można regulować na wiele sposobów. Najbardziej powszechnym narzędziem służącym do tego celu jest pęseta.

Regulowanie brwi pęsetą

Żeby ustalić początek łuku brwiowego, należy przyłożyć ołówek do płatka nosa tak, aby przechodził przez wewnętrzny kącik oka i sięgał do nasady brwi. Z kolei żeby wyznaczyć koniec łuku, ołówek przyłożony do płatka nosa powinien przebiegać przez zewnętrzny kącik oka i sięgać do zakończenia brwi. Wierzchołek łuku brwiowego wskaże ołówek przyłożony na wysokości końca zewnętrznej linii tęczówki oka. Włoski znajdujące się poza obszarem wyznaczonym przez ołówek – po lewej i prawej stronie oraz ponad nim – należy usunąć. Regulację należy powtarzać co parę dni, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Nitkowanie brwi

Aby wyregulować łuki brwiowe nitką, należy zawiązać cienką, bawełnianą nić w pętelkę i okręcić wokół palców. Odcinek nitki przesuwający się pomiędzy palcami usuwa włoski wraz z cebulkami i nadaje brwiom pożądany kształt. Efekt utrzymuje się do 4 tygodni.

Regulowanie brwi woskiem

Do tego celu możemy użyć wosku zimnego lub ciepłego. Zimny wosk w plastrach wystarczy kupić w drogerii i pociąć go na cienkie i małe kawałki. Należy rozgrzać go w dłoniach i przyłożyć do włosków, których chcemy się pozbyć, i zerwać szybkim ruchem w kierunku pod włos.

Trudniejszym zadaniem jest regulacja brwi ciepłym woskiem. Aby ją wykonać, należy podgrzać wosk, po czym za pomocą patyczka nanieść go na partie pokryte zbędnym owłosieniem. Do nich przykładamy plasterek do wosku i dociskamy na całej powierzchni. Na koniec odrywamy wosk zdecydowanym ruchem, również pod włos.

Wydepilowane miejsca należy natychmiast posmarować oliwką łagodzącą podrażnienia.

Brwi wyregulowane woskiem odrastają po ok. 4 tygodniach.

Czy regulowanie brwi boli?

Niezależnie od metody regulacji brwi, jest to zabieg dość bolesny, ponieważ brwi zawsze usuwane są wraz z cebulkami. Najmniej odczuwalna jest regulacja brwi nitką, najbardziej – woskiem, jednak w każdym przypadku ból i zaczerwienienie można złagodzić poprzez zimne okłady.

Koszt regulacji brwi

Każdą z tych metod warto zastosować samemu w domu, ale równie dobrze można skorzystać z usług profesjonalisty. Koszty zabiegów nie są wygórowane – niższe niż damska koszula z sieciówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *