Rude włosy – dla kogo będą najlepsze?

Rudzielce mają specyficzną urodę: piegi, jasna cera, zielone lub błękitne oczy. Do tego dochodzą złotawe, miedziane lub czerwonawe refleksy. Jeśli i ty chciałabyś mieć rude włosy, to przed farbowaniem sprawdź, czy taki kolor będzie ci pasował.

Czy wiesz, że…

Rudy kolor włosów jest bardzo wyjątkowy i zarazem najrzadziej spotykany. Okazuje się, że tylko 1-2% ludzi ma taki kolor fryzury. Wynika to z obecności w strukturze pasemek specjalnego barwnika o kolorze od czerwonego do żółtego.

Komu pasują rude włosy?

Wszystkie odcienie rudych włosów najlepiej pasują zarówno szatynkom, jak i blondynkom. Naturalnym brunetkom poleca się ognistą czerwień, która będzie świetnie pasowała do włosów długich i krótkich. Złote, naturalne lub delikatne odcienie rudego koloru pasują włosom miękkim, rozpuszczonym i występującym w lekkich upięciach.

Naturalne rude włosy najlepiej się prezentują u osób z jasnym fototypem skóry i subtelnym owalem twarzy. Z kolei rudości zahaczające o odcienie kasztanu poleca się osobom wykazującym skłonność do powstawania piegów. Rudy kolor pasuje także osobom o nieregularnych rysach twarzy. Wtedy odcień ten łagodzi wygląd. Co więcej rude pasemka podkreślają kolor tęczówki oka, zwłaszcza zielony lub brązowy.

Z drugiej jednak strony pomarańczowe lub czerwone odcienie podkreślają niedoskonałości skóry: rozszerzone naczynka, trądzik pospolity, blizny lub znamiona. Rudy kolor włosów zwraca także uwagę na żółty odcień zębów.

Koloryzacja i pielęgnacja rudych włosów

Rudy kolor ma skłonność do szybkiego blaknięcia. Z tego powodu ważna jest odpowiednia pielęgnacja kosmetykami z zawartością hibiskusa, kasztanu, cynamonu lub granatu. Naturalnie rude włosy mają delikatną strukturę, dlatego dobrze jest stosować produkty o łagodnej i lekkiej formule.

W przypadku włosów pofarbowanych na rudo należy dbać o ich końcówki i uważać, żeby pasemka nie przesuszyły się. Co więcej pigment czerwony lub pomarańczowy jeszcze bardziej podkreśla zniszczone włosy. Taką fryzurę należy regularnie nawilżać i stosować produkty podtrzymujące kolor. Konieczne jest stosowanie preparatów z witaminami E i filtrami przeciwsłonecznymi.

W pielęgnacji włosów pofarbowanych na rudo należy unikać również chlorowanej wody. Podczas mycia trzeba stosować letnią lub zimną wodę, która zapewni pasemkom dłuższe utrzymanie się koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *