Makijaż po 50 roku życia. Czyli jak malować skórę dojrzałą

Wraz z wiekiem skóra traci naturalny blask, gładkość i elastyczność. Panie w wieku 50 lat muszą zmierzyć się ze zmarszczkami, starczymi przebarwieniami i suchością cery. Jednak dzięki makijażowi mogą zakryć upływ czasu i odjąć sobie trochę lat. Jeśli ty też chcesz oszukać naturę, to sprawdź, jak robić makijaż po 50 roku życia.

Makijaż po 50 – najważniejsze zasady

Najważniejszymi zasadami w makijażu dla pań po 50 roku życia są:

  • odpowiednia pielęgnacja skóry,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • podkreślenie kształtu brwi,
  • podkreślenie oczu i rzęs,
  • podkreślenie kości policzkowych,
  • naturalne wyeksponowanie ust.

1. Odpowiednia pielęgnacja skóry

Zadbana cera przełoży się w przyszłości na trwały i naturalny makijaż. Należy więc pamiętać o stosowaniu kosmetyków z kwasem hialuronowym, aloesem i filtrem UV. Ważne jest złuszczanie martwych komórek skóry, a tym samym wygładzenie zmarszczek i rozjaśnienie przebarwień. Należy pamiętać też, żeby nigdy nie spać w makijażu, bo może się to poważnie odbić na kondycji skóry.

2. Wyrównanie kolorytu cery

W makijażu cery dojrzałej bardzo ważny jest wybór odpowiedniego podkładu. Nakłada się go w niewielkich ilościach; nie wolno przy tym pominąć okolic oczu, płatków uszu, szyi i skóry wzdłuż włosów i rzęs. Podkład najlepiej jest nakładać na dobrze nawilżoną cerę lub za pomocą wilgotnej gąbeczki Beauty Blender. Będziemy mieć pewność, że kosmetyk nie zbierze się w zmarszczkach. Podkład dla pań w wieku 50 plus powinien mieć lekką formułę i rozświetlające właściwości, dzięki czemu skóra będzie wyglądała promiennie, zdrowo i młodo.

3. Podkreślenie kształtu brwi

Brwi warto podkreślić dlatego, żeby uwydatnić kontur twarzy. Wystarczy specjalnymi cieniami, kredką lub żelem podkreślić ich kształt i kolor. Ważna jest również prawidłowa regulacja łuku brwiowego. Pamiętaj także o tym, żeby kosmetyki do malowania brwi odpowiadały ich naturalnemu odcieniowi, a ten z kolei pasował do koloru włosów, kolorytu cery i barwy oczu.

4. Podkreślenie oczu i rzęs

Po 50 roku życia powieki oczu opadają oraz pojawiają się cienie i worki; rzęsy natomiast stają się cienkie i delikatne. Aby twarz nie wyglądała na zmęczoną, a makijaż był naturalny, należy użyć cieni do powiek w kolorach brązu i beżu oraz czarnego tuszu do rzęs. W makijażu oka trzeba podkreślić zewnętrzny kącik, aby optycznie powiększyć oczy i nadać spojrzeniu wrażenie głębi. Osoby po 50 roku życia nie powinny stosować perłowych cieni, które są nietrwałe i podkreślają zmarszczki. Najlepiej sprawdzą się matowe kosmetyki w kolorze brązu, szarości i beżu.

5. Podkreślenie kości policzkowych

Jeżeli masz 50 lat, to nie nakładaj różu do policzków tam, gdzie skóra marszczy się podczas uśmiechu. Chodzi o to, żeby wyraz twarzy nie zmienił się w wyniku nieodpowiedniego makijażu. Dlatego róż najlepiej jest nakładać na szczyt kości policzkowych.

6. Naturalne wyeksponowanie ust

Najpierw zaznacza się kontur ust, a potem maluje resztę. Kobietom po 50 roku życia poleca się szczególnie szminki w kolorze koralowym i pomarańczowym, które odświeżają koloryt cery. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie zwykłej wazeliny kosmetycznej, która zapewni wargom połysk, nawilżenie i miękkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *