W jaki sprzęt wyposażyć salon fryzjerski?

Uważasz, że wygląd salonu fryzjerskiego nie ma nic wspólnego z zadowoleniem klientów? Nawet nie wiesz, w jak wielkim błędzie jesteś. Wyposażenie twojego miejsca pracy jako fryzjera przełoży się na liczbę klientów i na twoje zarobki. Sprawdź więc, w jaki sprzęt zainwestować, żeby nie splajtować.

Najpierw poczekalnia

Poczekalnia powinna wyglądać przyjaźnie i zachęcająco do pozostania tam jak najdłużej. Powinny się tam znaleźć wygodna kanapa, stolik, coś do czytania, picia i jedzenia. Dzięki temu klienci będą się relaksować, a nie niecierpliwić długim czekaniem. Pamiętaj też o wieszaku lub szafie na ubrania.

Meble fryzjerskie dla klienta

Jeżeli wybierasz meble do salonu, to przede wszystkim miej na uwadze wygodę klientów. W końcu będa spędzać tu dużo czasu. Dlatego ważne są meble z wygodnym oparciem, podnóżkiem, podłokietnikami. Równie ważna jest myjnia fryzjerska. Tu zwróć uwagę na oparcie głowy – myjnie może zawierać dodatkową głowę w tym miejscu. Ważna jest też regulacja kąta i wysokość siedzenia. Niektóre modele mają dodatkową opcję masażu pleców.

Meble fryzjerskie dla personelu

Dla fryzjerów przydadzą się wygodne stołki na kółkach. Dzięki nim personel będzie mógł przybrać wygodną pozycję zarówno dla siebie, jak i do strzyżenia włosów. Przydadzą się też wózki fryzjerskie, na których umieszcza się kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji, obcinania i modelowania włosów. Zamiast wózków fryzjerskich możesz zastosować w przyborniki fryzjerskie na pasku.

Należy też pamiętać o tym, że salon fryzjerski nie jest tylko miejscem do świadczenia usług. Można sprzedawać w nim kosmetyki. Produkty przeznaczone na sprzedaż muszą być dobrej jakości i dopasowane do włosów klientek. Warto też pomyśleć o odpowiednim wyeksponowaniu tych kosmetyków.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego są lustra. Powinny służyć nie tylko klientom i pracownikom, lecz także całej przestrzeni. Lustra powiększają optycznie pomieszczenie, sprawiają, że jest bardziej rozświetlone, a przestrzeń jest bardziej otwarta. Lustra powinny znajdować się przed każdym stanowiskiem, przy myjce i w poczekalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *