Kuszące, pełne usta. Jak je powiększyć?

Podkreślone usta są wyjątkowo kobiece i mają swój urok. Nic dziwnego, że mnóstwo kobiet stosuje kosmetyki i zabiegi powiększające usta. Jak powiększyć usta, aby wyglądały naturalnie? Poznaj najpopularniejsze sposoby.

Usta są bardzo delikatne. Mają cienką skórę pozbawioną warstwy ochronnej. Dlatego w ich pielęgnacji najważniejsze jest odżywienie, zapewnienie optymalnego poziomu nawilżenia i zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami.

Niestety wymienione wyżej metody pielęgnacyjne nie wpływają na rozmiar ust. Jeżeli masz niewyraziste, wąskie usta, to stosowanie ochronnych balsamów czy robienie miodowo-cukrowych peelingów na pewno nie pomoże. Co więc zrobić, aby usta były wyraziste?

1. Pomadka powiększająca usta (lip plumper)

To dobry sposób na powiększenie ust. Na pewno słyszałaś o tzw. lip plumperach – specjalnych pomadkach, które dodają ustom objętości. Zawarte w nich składniki podrażniają skórę, jednak dzieje się to w kontrolowany sposób. Takie powiększenie ust to po prostu obrzęk, który prędzej czy później zniknie. Jest to bardzo popularny sposób, aby uzyskać efekt pełnych, wyraźnie większych ust. Jeżeli jednak chcesz utrzymać efekt na dłużej, musisz systematycznie po nie sięgać.

2. Modelowanie kształtu ust

To zabieg, który również jest nieinwazyjną metodą. Do powiększania ust wykorzystywane są fale radiowe, tj. jest to lifting poprzez wydzielanie ciepła. Wysoka temperatura sprawia, że w skórze dochodzi do syntezy białka młodości, czyli kolagenu, i elastyny. Usta w szybkim tempie stają się pełniejsze i jędrne. Wystarczą 3 zabiegi, aby efekty widoczne były nawet przez kilka miesięcy. Na szczęście zabiegi trwają tylko kilka minut!

3. Powiększanie wypełniaczem

To najpopularniejsza metoda. W usta wstrzykiwany jest kwas hialuronowy, kolagen lub botoks. To trwałe efekty, które modelują kształt ust, nadając im objętości. Zabieg wykonuje kosmetolog.

4. Powiększanie laserem

Metoda, która nie wymaga igły. Laser jest w stanie wyprodukować w ustach więcej kolagenu, dzięki czemu ma właściwości anty-aging. Usta stają się jędrne i o wiele pełniejsze. Odpowiednio dobrana wiązka laserowa jest w stanie odmłodzić skórę i sprawić, że usta będą bardziej wyraziste.

5. Wypełnianie ust tłuszczem

Tłuszcz, później poddany odpowiedniej obróbce, pobierany jest od pacjentki podczas liposukcji. Nie jest to zwykły zabieg, tylko operacja plastyczna, która trwa około 30 minut. Ma to właściwości odmładzające i powiększające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *