Czy wiesz, że stosując filtry przeciwsłoneczne już od wczesnych lat dorosłych, spowolniłabyś upływ czasu na skórze co najmniej o dekadę? Ochrona przeciwsłoneczna spowalnia starzenie, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo chronić się przed słońcem i zadbać o skórę po opalaniu.
Czy warto unikać słońca?
Oczywiście nigdy nie unikniesz całkowicie ekspozycji na słońce. W zasadzie nie jest to nawet korzystne z punktu widzenia zdrowia. To dlatego, że promieniowanie słoneczne ma pozytywne działanie na nasz organizm. Przede wszystkim poprawia samopoczucie i sprawia, że zyskujemy piękną opaleniznę, a także spełnia ważną rolę w syntetyzowaniu witaminy D3, ta zaś jest ważna w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, a także ma wpływ na poprawne funkcjonowanie mięśni. Ponadto nasza skóra pod wpływem słońca bywa lepiej ukrwiona. Słońce przyspiesza też gojenie się ran. Ale oczywiście co za dużo to niezdrowo, a nadmiar słońca jest bardzo szkodliwy. Powoduje starzenie, choroby skóry w tym nowotwory, zmarszczki przebarwienia i utratę elastyczności. Dlatego by twoja skóra była piękna i bezpieczna, trzeba otoczyć ją specjalną troską.
Ochrona skóry przed słońcem – kremy z filtrem
Nie tylko przed wyjściem na plażę, ale też w ciągu całego roku i na co dzień obowiązkowo nakładaj krem UV – nie żałuj go i stosuj wysoki filtr, np. Laser Sunscreen 100 SPF 50+/PA++ od Cell Fusion C, Obagi SunShield.
Pamiętaj także, że kremu nie nakłada się na skórę przed samym wyjściem na słońce, lecz przynajmniej 30 minut wcześniej, a następnie powtarzaj aplikacje mniej mięcej co 2-3 godziny, a także na wakacjach po każdym wytarciu skóry ręcznikiem. Znak SPF (Sun Protection Factor) na kremach do opalania oznacza stopień ochrony przeciwsłonecznej. Jest to po prostu czyli czas, który opóźnia wystąpienie oparzeń słonecznych.
Ochrona skóry przed słońcem – balsam po opalaniu
Balsam po opalaniu jest wciąż niedocenianym kosmetykiem, a przecież to właśnie on uspokaja i koi naskórek po ekspozycji na słońce. Zanim go nałożysz, weź prysznic po kąpieli słonecznej, aby spłukać krem z filtrem. Następnie zaaplikuj balsam po opalaniu na ciało. Taki kosmetyk ukoi podrażnienia, zregeneruje skórę po kąpieli słonecznej i dodatkowo przedłuży i podkreśli kolor opalenizny, zapobiegając zaczerwienieniom i sprawiając, ze ciało po opalaniu będzie pięknie opalone. Oczywiście cenną zaletą balsamów po opalaniu jest też intensywne nawilżanie. Balsam po opalaniu przedłuża też efekt opalonej skóry, wiec zdecydowanie warto regularnie go stosować, jeśli chcemy dłużej cieszyć się piękną, opaloną skórą.
Ochrona skóry przed słońcem – balsamy łagodzące do ciała
Tego typu kosmetyki są ważne, jeśli podczas wakacji dojdzie do podrażnienia skóry. Te produkty szybko uporają się z wszelkimi niedogodnościami, ponieważ mają silne działanie swoim przeciwzapalne. Dobry balsam łagodzący szybko zmniejszy zaczerwienienia. Jeśli skóra wymaga nieustannego i regularnego ukojenia, zaopatrz się w specjalne mgiełki do ciała, które możesz rozpylać na skórze zawsze wtedy, kiedy poczujesz dyskomfort.
Maski do twarzy po opalaniu – ukojenie i regeneracja
Skóra twarzy po opalaniu też potrzebuje specjalnego wsparcia. Sięgnij po specjalistyczne, kojące maski do twarzy, które przyspieszą odnowę naskórka. Na spieczoną słońcem buzię nałóż specjale maski, które mają działanie przeciwzapalne i nawilżające.
Z kolei maski witaminowe silnie odżywiają i przynoszą skórze równowagę, a także zapobiegają niszczącemu działaniu wolnych rodników które są odpowiedzialne za starzenie skóry.
Dodaj komentarz