Jaki fixer wybrać i jak go stosować? Polecane utrwalacze do makijażu 

Fixer to kosmetyk, który służy do przedłużenia trwałości makijażu ‒ stąd jego druga, częściej używana nazwa „utrwalacz do makijażu‟. Po ten kosmetyk sięgają zarówno profesjonalni makijażyści, jak i zwykłe kobiety. Jak stosować utrwalacz do makijażu i jaki fixer wybrać? Przedstawiamy polecane utrwalacze do makijażu.  

Jak stosować utrwalacz do makijażu (fixer)?

Utrwalacz do makijażu należy stosować na starannie wykonany makijaż ‒ nie odwrotnie. Chociaż niektóre kobiety używają go w charakterze bazy pod makijaż, nie takie jest przeznaczenie fixera.

Przed aplikacją utrwalacza do makijażu należy zadbać o to, żeby makijaż był dokładnie i równomiernie rozprowadzony ‒ dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu plam i ścieraniu się makijażu. Należy szczególnie uważać na problematyczne miejsca, czyli okolice nosa, przebarwienia, popękane naczynka itp. Kobiety, które stosują puder, bronzer lub róż, powinny je nałożyć przed zastosowaniem utrwalacza do makijażu, ponieważ później to nie będzie możliwe.

Utrwalacz do makijażu należy rozpylać w odległości około 30-40 centymetrów od twarzy przy zamkniętych oczach. Zmniejszenie tego dystansu może skutkować powstaniem nieestetycznych kropelek. Fixer obciąża skórę, dlatego lepiej go stosować z umiarem.

Jaki utrwalacz do makijażu (fixer) wybrać?

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele utrwalaczy do makijażu. Oczywiście każdy z nich pełni taką samą funkcję, ale wszystkie różnią się między sobą trwałością, pojemnością i ceną. Fixery można kupić w drogeriach stacjonarnych i internetowych.

Polecane utrwalacze do makijażu (fixery)

 • PIERRE RENE, Make Up Fixer
  Ten fixer ma silne właściwości utrwalające, dzięki którym pozwala utrzymać makijaż na skórze nawet przez kilka godzin. Niestety, nieprzyjemnie pachnie i może powodować uczucie ściągnięcia twarzy.
 • MAC, Fix+
  Utrwalacz do makijażu Mac ma formę lekkiej mgiełki, a co za tym idzie, nie skleja skóry i szybko wysycha. Ponadto wyraźnie wygładza cerę i nie pozostawia na niej wrażenia pudrowości. Jej kolejnym atutem jest bardzo ładny zapach.
 • INGLOT, Makeup Fixer
  Ten kosmetyk występuje w postaci mgiełki, dlatego ma lekką konsystencję. Scala makijaż i delikatnie rozświetla cerę. Po zastosowaniu utrwalacza Inglot skóra pozostaje naturalna, to znaczy wolna od efektu maski i wrażenia przypudrowania.
 • KOBO, Make Up Fixer Spray
  Fixer Kobo uchodzi za niezwykle trwały. Jest odporny na działanie deszczu, wiatru i innych niekorzystnych czynników atmosferycznych. Niestety, jego aplikacji towarzyszy dość ciężki zapach.
 • URBAN DECAY, All Nighter, Long Lasting Make Up Setting Spray
  Ten utrwalacz do makijażu, może utrzymać się na twarzy przez całą noc ‒ do czego zobowiązuje go jego nazwa. W dodatku szybko wysycha i nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry. Niestety, jest dość drogi.
 • GOLDEN ROSE, Make Up Fixing Spray
  Kosmetyk Golden Rose jest bardzo popularny za względu na swoją trwałość i przystępną cenę. Ma formę mgiełki, która idealnie stapia się z makijażem, a tym samym nie powoduje przebarwień ani zmiany tonacji skóry. Ponadto szybko wysycha i utrwala makijaż na wiele godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *