Redermalizacja, czyli młodość na wyciągnięcie ręki

redermalizacja.jpg

Starzenie się organizmu jest całkowicie naturalnym procesem. Współczesna medycyna prewencyjna i dermatologia estetyczna podpowiadają, jak go opóźnić. Jest przynajmniej kilka sposobów na spowolnienie procesów starzenia, a wśród nich nowość. O czym mowa?

Skóra starzeje się bardzo szybko i najczęściej to właśnie pierwsze zmarszczki lub przebarwienia są oznaką utraty elastyczności. Nie da się całkowicie zahamować tego procesu, ale można skutecznie zamaskować swój wiek na kilka sposobów.

Najważniejsze jest ograniczenie wszystkich czynników, które przyspieszają starzenie się skóry, a mianowicie: palenie tytoniu, niewłaściwa dieta, przyjmowanie używek (np. alkoholu, kawy), a nawet ekspozycja na promieniowanie UV.

Dermatologia estetyczna, kosmetologia, a także chirurgia wychodzą naprzeciw problemom wielu kobiet. Dziś możemy poddać się wielu zabiegom typu biostymulacja lub biorestrukturyzacja (pobudzanie regeneracji przez celowe uszkadzanie).

Redermalizacja należy do pierwszej grupy zabiegów, w których chodzi o zrewitalizowanie skóry i pobudzenie jej do naturalnej odnowy. Metoda swoją premierę miała w 2009 roku, ale dopiero teraz zaczyna być doceniania na całym świecie.

Co daje?

Zabieg redermalizacji opracowano w szwajcarskim instytucie, kiedy przeprowadzano badania nad kwasem hialuronowym i bursztynianem sodu. Okazało się, że połączenie tych dwóch substancji świetnie wpływa na strukturę komórkową, reguluje procesy zachodzące w skórze i silnie regeneruje. Poprawia mikrokrążenia skóry i przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny. Redermalizacja wspiera nawodnienie skóry, wygładza drobne zmarszczki, poprawia fakturę skóry i przynosi efekt subtelnego liftingu.

Wskazania do zabiegu redermalizacji to:

  • pojawienie się pierwszych oznak starzenia się skóry;
  • przebarwienia i zmiany skórne np. potrądzikowe;
  • nasilone zmiany związane z wiekiem np. opadanie grawitacyjne;
  • zmarszczki o różnej głębokości (także te mimiczne).

Na czym polega?

Redermalizacja to metoda odnowy skóry i zapobiegania jej starzeniu, w której wykorzystuje się preparaty Xela Rederm. Mają wysokie stężenie bursztynianu sodu (1,6%) oraz kwasu hialuronowego (do wyboru 1,1%, 1,8% lub 2,2%). Odpowiednia mieszanka tych dwóch substancji daje pozytywne efekty, jeśli przeprowadzana jest w cyklu 4-6 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *