Kosmetyki pod prysznic: żel, mus, olejek i emulsja – właściwości

kosmetyki-pod-prysznic-zel.jpg

Wielu ludzi uważa, że żadne kosmetyki pod prysznic nie są tak dobre, jak szare mydło. Dla tych, którzy mydła w kostce uważają za niehigieniczne, a po umyciu lubią pachnieć, mamy inne rozwiązania. Żel, mus, olejek i emulsja pod prysznic – jakie są ich właściwości?

Żel pod prysznic – właściwości

Żel pod prysznic ma właściwości pielęgnujące i myjące. Może nawilżać i odżywiać skórę. Żel pod prysznic ma pH zbliżone do pH skóry. Pięknie pachnie, ale powinny go unikać osoby ze skórą atopową lub skłonną do alergii.

Mus pod prysznic – właściwości

Mus pod prysznic ma bardzo miękką konsystencję, dzięki czemu jest niezwykle przyjemny dla skóry i pozostawia ją gładką w dotyku. Jest wydajny – zużywamy go mniej niż tradycyjnego żelu pod prysznic. Już jedna kropla musu wystarczy, żeby rozprowadzić ją po całej powierzchni ciała.

Olejek pod prysznic – właściwości

Olejek pod prysznic to kosmetyk idealny dla skóry suchej i bardzo suchej. Delikatnie myje i odnawia warstwę lipidową skóry, dzięki czemu jest ona miękka, nawilżona i zabezpieczona przed utratą nawilżenia. Olejek pod prysznic nawilża skórę tak skutecznie, że nie ma potrzeby używać masła, balsamu ani mleczka do ciała.

Emulsja pod prysznic – właściwości

Emulsja pod prysznic to kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Powinny ją stosować chorzy na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry oraz dzieci i dorośli uczuleni na składniki popularnych kosmetyków myjących. Emulsja pod prysznic nawilża i delikatnie oczyszcza także podrażnioną i wrażliwą skórę. Nie narusza jej naturalnej warstwy lipidowej, dzięki czemu utrzymuje właściwy poziom nawilżenia i zapobiega łuszczeniu się naskórka.
Emulsja pod prysznic jest produktem niepieniącym, który pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną.

Mimo że na rynku dostępnych jest tak wiele kosmetyków pod prysznic, większość z nas decyduje się na tradycyjny żel. Żel pod prysznic ma wiele zalet, ale inne preparaty również warto przetestować. Jeżeli chcesz, żeby każdy prysznic był dla Twojego ciała ucztą, skuś się na miękki mus pod prysznic. Jeżeli Twoja skóra jest nadmiernie wysuszona, wybierz olejek pod prysznic. Z kolei jeżeli cierpisz na problemy skórne, wypróbuj emulsję pod prysznic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *