Jak pielęgnować szyję i dekolt? Domowe sposoby i zabiegi profesjonalne

Szyja to przedłużenie twarzy, a dekolt to przedłużenie przedłużenia twarzy, dlatego to niepojęte, że kobiety pomijają tak ważne partie skóry w codziennym rytuale pielęgnacyjnym. W dodatku zarówno szyję, jak i dekolt kobiety można porównać do słojów w pniu drzewa, ponieważ podczas gdy szyja i dekolt zdradzają wiek kobiety, słoje w pniu określają wiek drzewa. Jak pielęgnować szyję i dekolt? Przedstawiamy domowe sposoby i zabiegi profesjonalne, które poprawią kondycję tych partii skóry.

Jaka jest skóra na szyi i dekolcie?

Bardzo cienka ‒ o nawet 0,2 milimetra cieńsza niż skóra twarzy, a przy tym delikatniejsza i wrażliwsza od niej. Z tego powodu skóra na szyi i dekolcie potrzebuje troskliwszej pielęgnacji niż skóra twarzy. O te partie skóry można dbać zarówno w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Jak pielęgnować szyję i dekolt? Domowe sposoby

Domowe sposoby pielęgnacji skóry szyi i dekoltu opierają się na regularnym stosowaniu kremu, maseczki, kompresu i peelingu.

Krem i maseczka do szyi i dekoltu

Na szyję i dekolt można stosować ten sam krem, którego używamy do pielęgnacji twarzy. Należy go wmasować od dołu do góry delikatnymi ruchami, po czym wystarczy oklepać spód podbródka wierzchnią stroną dłoni. Z kolei aby zafundować sobie maseczkę, należy nałożyć na szyję i dekolt ten sam preparat, którym uraczyłyśmy skórę twarzy (wskazana gruba warstwa).

Uwaga: krem zawsze wklepujemy w skórę, a nigdy go nie wcieramy.

Kompres na szyję i dekolt

Warto go zrobić raz w tygodniu na bazie ciepłej oliwy lub tranu. Aby go przygotować, wystarczy podgrzać oliwę, nasączyć nią gazę oraz przykryć nią szyję i dekolt. Na gazę kładziemy folię i ręcznik. Tak okryte, leżymy około pół godziny. Dla lepszego efektu warto co jakiś czas zanurzać ręcznik w gorącej wodzie (najlepiej poprosić o to drugą osobę).

Peeling do szyi i dekoltu

Kosmetyk złuszczający należy dobrać do rodzaju skóry. W przypadku przetłuszczającej się warto postawić na peeling ziarnisty, a do wrażliwej lub naczynkowej sprawdzi się peeling enzymatyczny o dużo łagodniejszym działaniu. Raz na jakiś czas warto skusić się na kurację kapsułkami energizującymi.

Jak pielęgnować szyję i dekolt? Zabiegi profesjonalne

W zasadzie jonoforezę wykonuje się na sam dekolt, ale wystarczy poprosić kosmetyczkę o rozszerzenie zabiegu. Jonoforeza polega na nałożeniu na oczyszczoną skórę żelu odżywczego i wmasowaniu go w nią. Taki żel zwykle zawiera wyciągi roślinne i mikroelementy, a jest wmasowywany w skórę za pomocą metalowych elektrod w formie wałków, które są podłączone do prądu o bezpiecznej częstotliwości.

Dzięki jonoforezie substancje odżywcze są lepiej przyswajane przez skórę. Ponadto zabieg poprawia krążenie i wygładza skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *