Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Skóra pod oczami jest najdelikatniejszym elementem naszej cery. Bardzo łatwo ją podrażnić, ma skłonności do przesuszania się, przez co jest wyjątkowo wymagająca. Nie wolno zapominać o odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ bez prawidłowego nawilżenia. Na czym polega pielęgnacja skóry pod oczami?

Warstwa lipidowa nie chroni skóry pod oczami, która jest tak cienka i delikatna, dlatego najszybciej pojawiają się zmarszczki wokół oczu. Brak snu, zbyt długie siedzenie przed komputerem i błędy w pielęgnacji również są widoczne. Istnieją jednak sposoby, aby zredukować te problemy.

Demakijaż skóry pod oczami 

Jest to podstawa codziennej, prawidłowej pielęgnacji. Pozostawione kosmetyki podrażniają powieki, spojówki i utrudniają regenerację skóry. Do demakijażu znajdziesz wiele skutecznych preparatów, które poza zmyciem makijażu złagodzą podrażnienia.

Pamiętaj, aby makijaż oczu zmywać delikatnie. Nadmiernie pocieranie przyczyni się do nadmiernego rozciągania skóry, a to z kolei jest powodem powstawania zmarszczek. Przesuwaj płatki kosmetyczne do wewnętrznego kącika oka (nigdy odwrotnie). Powtarzaj czynność do momentu, gdy płatek będzie całkowicie czysty.

Nawilżanie skóry pod oczami

Skóra pod oczami niesamowicie szybko się odwadnia. Mnóstwo czynników ma na nią negatywny wpływ. Są to m.in. mydła, szampony, czy inne środki podrażniające zawarte w kosmetykach. Skóra pod oczami ze względu na swoją delikatność potrzebuje szczególnej ochrony i regularnego nawilżania.

Zacznij od wewnątrz! Nie nawodnisz skóry twarzy bez odpowiedniego nawodnienia. Nie zapominaj o tym szczególnie latem, ponieważ wtedy nasze ciało jest najbardziej narażone na odwodnienie.

Jak ukryć cienie pod oczami? 

Dzięki makijażowi kamuflującemu cienie pod oczami staną się niewidoczne, a skóra pod oczami będzie rozświetlona. Należy jednak pamiętać, żeby zrobić to umiejętnie. Najczęstszym błędem jest wybór zbyt jasnego korektora, który jeszcze bardziej uwydatnia cienie pod oczami. Dodatkowo stają się jeszcze ciemniejsze. Nie należy nakładać korektora bezpośrednio na skórę wokół oczu. Najpierw zastosuj podkład, następnie korektor ciemniejszy, a dopiero na końcu jaśniejszy. Delikatnie wklepuj kosmetyki za pomocą palca serdecznego. Ten sposób na pewno się sprawdzi.

Aby zredukować sińce pod oczami, pomogą Ci też kosmetyki z witaminami A, C i K oraz te z kofeiną czy wyciągami roślinnymi, ponieważ poprawiają krążenie skóry, powodują obkurczenie naczynek krwionośnych, przez co stają się bardziej elastyczne. Ponadto rozjaśniają cienie pod oczami i zapobiegają obrzękom. Po kilku miesiącach stosowania na pewno zauważysz efekty. Nie zrażaj się!

W kryzysowych sytuacjach możesz użyć specjalnych kosmetyków, które zadziałają w ekspresowym tempie, jak kolagenowe płatki pod oczy albo płatki, które nasączone są wyciągami roślinnymi. Mają one silnie nawilżające właściwości. Sprawdzą się też kosmetyki, które poprawiają mikrokrążenie. Mają aplikator w postaci kulki, którą możesz wykonywać masaż okolic oczu. Najlepiej uprzednio schować kosmetyk do lodówki na kilka minut, co da lepszy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *