Bibułki matujące Kanebo od Sensai: Face Fresh Paper z serii Silky Purifying – czy wiesz, jak ich używać?

Face Fresh Paper z serii Silky PurifyingBibułki matujące to nowy wynalazek kosmetyczny. Do czego służą? Pomagają wykonać ładny makijaż i odświeżyć skórę twarzy. A czy wiesz, jak używać tych bardzo przydatnych papierków?

Sensai bibułki matujące – kilka przydatnych informacji

Zacznijmy od początku. Do czego służą bibułki matujące? Za ich pomocą zbiera się nadmiar sebum ze skóry twarzy i ogranicza błyszczenie się cery. Bibułki powinny mieć przystosowaną do takiego zabiegu powierzchnię. Face Fresh Paper nie ma pudrowej warstwy, czyli takiej, która ułatwiłaby zebranie sebum. Z jednej strony są śliskie i gładkie, z drugiej przypominają zwykły papier. Wielkość jednej bibułki to 10 x 7,5 cm. Kanbeo nie tworzą pudrowej warstwy na skórze, ale dość dobrze absorbują sebum. Można to uznać za plus – makijaż (kolor i faktura) pozostanie nienaruszony. Do zmatowienia twarzy wystarczy jedna bibułka – wykorzystać ją trzeba jednak z obu stron. Osoby, które mają tłustą cerę lub używają ciężkich i gęstych kremów, będą musiały użyć co najmniej dwóch bibułek. W jednym opakowaniu mieści się 100 sztuk bibułek matujących Kanebo. Wystarczają na około dwa miesiące użytkowania. Cena Face Fresh Paper to prawie 60 złotych, a więc bardzo dużo, jak na kilka matujących papierków.

Jak używać matujących bibułek Silky Purifying?

Jeżeli masz cerę tłustą lub mieszaną, a twoja twarz błyszczy się i wydziela duże ilości sebum, bibułki matujące mogą ci pomóc. Przyłóż papierek do skóry i lekko dociśnij. Czynność powtarzaj do momentu, w którym skóra przestanie się świecić. Następnie użyj pudru transparentnego, żeby utrwalić makijaż i zmatowić cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *