Jak dbać o krótkie włosy?

Wszystkie kobiety marzą o długich, romantycznych włosach… otóż nie wszystkie.
Jednak każda z nas bez wątpienia chce, by jej włosy były zdrowe, mocne, pełne blasku i zadbane. Nawet te krótkie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak o nie dbać? Zapraszamy na garść rzetelnych porad.

Jak dbać o krótkie włosy – poradnik pielęgnacyjny

Wiele kobiet sądzi, że ścięcie włosów to pozbycie się wszelkich związanych z nimi kłopotów. Niestety o każdą fryzurę, trzeba dbać, a skrócenie włosów nie powstrzyma ich wypadania, nie zażegna problemów ze skorą głowy ani nie zmieni ich struktury. Aby cieszyć się zdrowym włosami – należy o nie odpowiednio dbać. Nawet o te krótkie. Jak?

Jak dbać o krótkie włosy – częste mycie i kosmetyki nadające lekkość

Na wstępie obalimy przesąd: zmiana fryzury na lepszą wcale nie zażegna problemów z myciem włosów i z ich przetłuszczaniem, Krótkie włosy myje się z taką sama częstotliwością jak długie. Pamiętaj, ze krótsze włosy wyglądają dużo częściej na przetłuszczone niż długie pasma; wszystko dlatego, że krótkie fryzury szybciej tracą puszystość i objętość, gdy zaczynają się przetłuszczać. Dlatego aby odpowiednio o nie zadbać – po pierwsze myj je tak często jak tego potrzebują, a po drugie – stosuj specjalne, lekkie odzywki (najlepiej w sprayu i bez silikonów).

Jak dbać o krótkie włosy – regularne odżywianie i olejowanie

Włosy co pewien czas potrzebują intensywniejszego odżywienia. Te krótkie również. Dlatego minimum raz w tygodniu nakładaj na nie wybraną maskę do włosów lub najlepiej regularnie leju włosy dobrze dobraną mieszanką naturalnych olejków. Są one w pełni naturalne, mają szereg witamin, flawonoidów i fitosteroli a także dobrych kwasów tłuszczowych. Olejowanie wykonuje się w bardzo prosty sposób: olej nałóż na skórę głowy i włosy, wykonaj delikatny masaż skalpu, aby pobudzić mikrokrążenie i wzmocnić cebulki włosowe, a następnie okryj włosy ręcznikiem i (opcjonalnie) delikatnie ogrzewaj turban ciepłym nawiewem suszarki. Po godzinie lub dwóch umyj włosy szamponem.

Jak dbać o krótkie włosy – wcierki i troska o skórę głowy

Odżywianie skóry głowy przy krótkich włosach jest bardzo istotnym czynnikiem ich wzrostu. Krótsze włosy mniej osłaniają skalp, więc skóra narażona jest na silniejsze działanie promieni słonecznych, poparzenia, promieniowanie UVA, UVB, zanieczyszczenia, smog. Aby zapewnić jej odpowiednią pielęgnację najlepiej sięgnąć po wcierkę – nie tylko działają kojąco i tonizują skórę głowy, ale również wspomagają wzrost mocnych włosów i hamują ich wypadanie.

Wcierki doskonale nawilżają i unoszą włosy u nasady – wybierając wcierkę sprawdzaj zawsze, czy ma naturalny i bezpieczny skład i nadaje się do wcierania w skalp.

Jak dbać o krótkie włosy – kosmetyki do stylizacji

Niestety rzadko która fryzura z krótkich włosów układa się doskonale bez udziału modelującej szczotki, pianki czy lakieru. Kosmetyki do okładania również nadbudowują się na powierzchni włosów i skórze, a z czasem przesuszają pasma, powodują ich łamliwość i przeciążają. Jak modelować włosy, by nie odniosły aż takiego uszczerbku?

Wystarczy że sięgniesz po naturalne kosmetyki do stylizacji. Jednym z ulubionych produktów włosomaniaczek, służącym nie tylko jako odżywka ale również jako naturalny żel jest sienie lniane: zalej nasionka lnu letnia wodą i zostaw na całą noc Rano odsącz ziarna i prze;lej do słoiczka otrzymany z nasion lniany żel. Stosuj an suche lub wilgotne włosy, łącz z olejkami w postaci maski lub dodawaj do odżywek oraz wcierek do włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *