Jak zapuścić włosy? 4 sprawdzone metody!

Długie, gęste i zdrowe włosy to marzenie niejednej z nas. Często takie myśli dopadają nas wiosną lub latem, bo właśnie wtedy mamy najwięcej okazji, aby eksponować swoje włosy. Oczywiście możemy po prostu nie chodzić do fryzjera i czekać aż urosną, ale efekty mogą być inne niż nasze oczekiwania. W związku z tym wybrałyśmy dla Was 4 metody zapuszczania włosów, które są sprawdzone i wypróbowane przez dziewczyny na całym świecie! 

Czy unikanie fryzjera to dobry pomysł?

Najpierw jednak rozwiejmy tę wątpliwość. Pierwszym krokiem do zapuszczenia włosów powinno być…obcięcie zniszczonych końcówek! Wiemy, że może się to wydawać absurdem. Ale spokojnie, już wszystko tłumaczymy. Na początku trzeba się pozbyć zniszczonych końcówek, bo jeśli tego nie zrobimy to zniszczenia będą „szły” do góry. Nie chcemy mieć długim pojedynczych, zniszczonych pasm włosów, prawda? Dlatego właśnie wizyty u fryzjera co pół roku (a czasem nawet częściej np.: co 3-4 miesiące) są wskazane! Takie obcięcia wcale nie są drastyczne, bowiem pozbywamy się ledwo około 2 cm włosów. Dzięki temu gdy już zapuścimy włosy, to będą one gęste i zdrowe aż po same końce!

1. Zadbaj o skórę głowy 

Jeśli chcesz zapuścić włosy, to wcierki powinny na stałe zagościć w Twojej pielęgnacji. To właśnie wcierki przyspieszają porost włosów, a dodatkowo ograniczają ich wypadanie. Na rynku mamy dostępnych mnóstwo różnych wcierek. Wybierz taką, która będzie dla Ciebie najlepsza. Jeśli masz delikatną skórę głowy to wybierz taką, która w swoim składzie nie ma alkoholu. Pamiętajcie, że przy wcierkach najważniejsza jest regularność. Możesz to robić codziennie, lub przed bądź po każdym myciu. Efekty zaczną być widoczne bardzo szybko. Jeszcze jedno. Wcierki oznaczają nie tylko szybszy porost włosów, ale także mnóstwo baby hairów! Dodatkowo wcierkę możesz połączyć z masażem głowy, możesz robić to palcami bądź specjalnym masażerem skóry głowy – w ten sposób substancje będą jeszcze lepiej przyjmowane!

2. Zadbaj o siebie od środka

W końcu nie bez powodu słyszymy, że jesteśmy tym, co jemy. Staraj się wprowadzić do swojej diety więcej owoców, warzyw i ryb. Warto również wspomagać się suplementacją. Można w tym celu wybrać specjalne suplementy, które reklamowane są jako „na porost włosów”, jednak my jesteśmy zwolenniczkami naturalnych suplementów. Najbardziej polecamy:

  • witaminy z grupy B,
  • witaminę C,
  • witaminę D,
  • biotynę

Warto dodać, że za codzienne branie tych witamin podziękuje nam cały organizm, nie tylko włosy. 

3. Zioła 

Zgadujemy, że każdego dnia pijesz co najmniej jedną kawę i herbatę. Postaraj się zamienić jedno z nich na picie ziół, lub ewentualnie dodać filiżankę ziół do codziennego zapotrzebowania na napoje. Zioła nie tylko sprawią, że włosy zaczną rosnąć szybciej, ale także je wzmocnią od nasady, oraz zredukują wypadanie i przetłuszczanie. Dodamy jeszcze, że zioła pozytywnie wpłyną także na nasze paznokcie. Szczególnie polecane jest picie pokrzywy lub skrzypu. Do smaku na pewno z czasem się przyzwyczaisz, a efekty będą fantastyczne!

4. Końcówki 

To już wszystkie nasze sprawdzone sposoby. Pamiętajcie, że najważniejsza jest regularność – we wszystkim co robicie. Jeśli zaczniecie zapuszczać włosy już teraz i stosować wymienione przez nas metody, to już za kilka miesięcy Wasze włosy będą nie do poznania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *