Zniszczone i suche włosy. Jak zregenerować je domowymi sposobami?

wlosy.jpg

Częste farbowanie i stylizacja na gorąco, nieodpowiednia pielęgnacja, szkodliwe czynniki zewnętrzne. To tylko niektóre przyczyny powodujące przesuszenie i zniszczenie włosów. Jeżeli i ty jesteś na nie podatna, to sprawdź, jak zregenerować pasemka domowymi sposobami.

Oczyszczaj i pielęgnuj

Wszystkie kosmetyki do oczyszczania i mycia powinny być dobrane pod względem rodzaju włosów i skóry głowy. Taka sama zasada dotyczy szamponów. Jeżeli będą w nim zbyt agresywnie działające składniki i sztuczne substancje, to w niekontrolowany sposób możesz zniszczyć swoje pasemka i doprowadzić do podrażnień skóry głowy. Dlatego kiedy będziesz kupowała szampon, zwróć uwagę na to, żeby zawierał naturalne składniki i nie zaburzał pH skóry. Tylko taki produkt dokładnie oczyści i wypielęgnuje włosy.

Odżywiaj włosy

Po każdym myciu włosów warto zastosować odżywkę. Woda działa wysuszająco, a jeśli ma wysoką temperaturę, to dodatkowo otwiera łuski włosowe i może prowadzić do uszkodzenia pasemek. Odżywczy kosmetyk wygładzi włosy, dostarczy im wielu cennych składników i ochroni przed uszkodzeniami. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, to nie będziesz musiała korzystać z drogich zabiegów w salonie fryzjerskim. Cena takiej kuracji może być naprawdę wysoka, a efekty podobne do tych, które uzyskałabyś w domu.

Serum i olejek do włosów

To kosmetyki do zadań specjalnych. Zawierają mnóstwo składników odżywczych, można stosować je jako całonocną kurację i w ekspresowym tempie potrafią zregenerować nawet najbardziej uszkodzone włosy. Aby przyniosły pożądany efekt, należy nakładać je od połowy pasemek; większą ilość można wmasować w same końcówki. Aplikuje się je zarówno na mokre, jak i suche włosy. Serum i olejki doskonale sprawdzą się także jako produkty wygładzające i nabłyszczające wymodelowana już fryzurę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *