Idealny makijaż brwi. Jakie kosmetyki do brwi wybierać i jak je stosować?

Brwi to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów twarzy, dlatego gdy są nieumiejętnie wyregulowane lub umalowane, mogą ją istotnie oszpecić. Żeby temu zapobiec, warto sięgać po odpowiednie kosmetyki do brwi i prawidłowo ich używać. Jakie kosmetyki do brwi wybierać i jak je stosować?

Jakie kosmetyki do brwi wybierać?

W drogeriach i perfumeriach znajdziemy wiele rodzajów kosmetyków do brwi. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Kredki do brwi
  Są małe i poręczne, dzięki czemu umożliwiają precyzyjne wypełnianie brwi. Ich kolejnym atutem jest łatwość w użyciu. Warto wypróbować kredki do brwi o kremowej formule lub kredki 3 w 1, które dodatkowo pełnią funkcję grzebienia do brwi i wosku do brwi.
 • Żele do brwi
  Ich zastosowanie daje naturalny efekt. Niektóre z nich stylizują i koloryzują brwi, inne nie mają właściwości barwiących. Zazwyczaj mają lekką formułę, dzięki której zapewniają naturalne wykończenie makijażu oczu. Wystarczy lekko przeczesać brwi żelem, aby utrzymać je w ryzach przez cały dzień. Żele do brwi sprawiają, że łuki wydają się gęstsze i bardziej krzaczaste, a tym samym nadają im naturalny wygląd.
 • Pudry do brwi
  Nadają brwiom objętości i głębi. Warto wybierać pudry do brwi, których kolor jest o dwa odcienie jaśniejszy od naturalnych włosów. W efekcie zastosowanie tego kosmetyku pozwala nam uzyskać naturalne wykończenie makijażu oczu. Pudry do brwi należy aplikować ukośnym pędzlem.
 • Woski do brwi
  Woski to brwi to kosmetyki wodoodporne, których oczywistym atutem jest trwałość. Używa się ich w celu wypełniania ubytków w łukach brwiowych. Aby lepiej zdefiniować ich kolor i kształt, woski do brwi zazwyczaj stosuje się z kredką lub pudrem do brwi.
 • Pisaki do brwi
  Są cienkie, a tym samym precyzyjne. Warto je stosować na wyczesane brwi, ale nie jest to konieczne. Pisaki do brwi dają naturalny efekt.
 • Cienie do brwi
  Zazwyczaj ją sprzedawane w zestawie złożonym z kilku cieni i wosku. Cienie do brwi aplikujemy za pomocą dołączonej do nich specjalnej szpatułki.
 • Pomada do brwi
  Pomada do brwi to kosmetyk o właściwościach koloryzujących i kremowej konsystencji. Jej zastosowanie zapewnia wykonturowanie i wypełnienie brwi. Pomada do brwi powinna być aplikowana za pomocą dołączonego do niej specjalnego pędzelka.
 • Farbki do brwi
  Farbki do brwi umożliwiają nadanie im odpowiedniego koloru i utrzymanie ich w ryzach przez wiele godzin. Aplikujemy je za pomocą specjalnego pędzelka.

Jak wykonać idealny makijaż brwi?

Aby uzyskać efektowny makijaż brwi, warto zacząć od wyboru takich kosmetyków, które podkreślą kształt łuków brwiowych. Jest to zwłaszcza kredka i żel do brwi.

Za pomocą kredki do brwi należy najpierw zaznaczyć ich nasadę, po czym wyczesać brwi ku górze. Na zakończenie warto sięgnąć po żel do brwi i pokryć nim całe łuki. Żel do brwi odpowiednio wymodeluje brwi lub je powiększy, to znaczy sprawi, że będą pełniejsze i grubsze.

Aby nadać brwiom inny kolor, na przykład je przyciemnić, należy zastosować koloryzujący żel. Dzięki niemu brwi będą wypełnione i puszyste, ale nadal naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *