Zwane inaczej wałkami, wałeczkami czy masażerami – kamienne rollery do twarzy wywodzą się Azji, gdzie kobietom towarzyszą od setek lat. Wielowiekowa medycyna chińska, ale również współczesna kosmetologia ceni to akcesorium za dobroczynne działanie na skórę. Są jednymi z najstarszych akcesoriów do pielęgnacji skóry twarzy.
Rollery to kamienne, najczęściej jadeitowe (kamień młodości) lub kwarcowe (kamień miłości) wałeczki, służące do masażu skóry i mięśni twarzy. Możemy spotkać je także wykonane m.in. z ametystu, obsydianu, tygrysiego oka, kryształu górskiego czy opalu. Tak naprawdę każdy masażer do twarzy wykonany z prawdziwych kamieni szlachetnych i półszlachetnych, działa podobnie na skórę i przyniesie pozytywne rezultaty.
Jak działa roller do twarzy?
Najczęściej można spotkać się z rollerami, wykonanymi z wysokiej jakości metali odpornych na korozję. Masażery mają prostą budowę i małe rozmiary. Składają się ze smukłej rączki do trzymania i umocowanych do jej końców dwóch kamieni – szerszego o podłużnym kształcie i mniejszego w formie kulki. Podłużny kamień przeznaczony jest do masażu większych obszarów twarzy takich jak policzki czy czoło, a mniejszy do okolic oczu i innych trudno dostępnych miejsc.
Efekty masażu
Zabieg rollerem:
- korzystnie wpłynie na mikrokrążenie skóry,
- pomoże uporać się z drobnymi zmarszczkami,
- pobudzi krążenie lifmy,
- zmniejszy opuchliznę i obrzęki,
- uruchomi mięśnie twarzy,
- zniweluje oznaki zmęczenia,
- ujędrni skórę,
- domknie rozszerzone pory,
- zmniejszy wydzielanie sebum,
- przyspieszy produkcję kolagenu,
- sprawi, że skóra szybciej wchłonie kosmetyk,
- pomoże przy bolących zatokach.
Jak używać rollera do twarzy?
Aby masaż przyniósł oczekiwane rezultaty, ważna jest przede wszystkim regularność w jego używaniu oraz prawidłowe korzystanie. Podstawą udanego zabiegu jest dokładne oczyszczenie i osuszenie twarzy. Masaż możesz wykonać bez użycia kosmetyków lub z wykorzystaniem kremu czy ulubionego serum. Pozytywnie wpłynie to na komfort użytkowania rollera i skuteczność zabiegu. Nie jest to jednak koniecznością, ponieważ wałek jest niemal samowystarczalny. Przed masażem warto schłodzić wałeczek w lodówce. Masaż zacznij od środka twarzy. Wykonuj ruchy w kierunku od wewnątrz do zewnątrz i od dołu do góry (antygrawitacyjnie). Każdy ruch powtórz minimum 3 razy. Po skończonym zabiegu, umyj wałeczek pod bieżącą, letnią wodą z dodatkiem żelu do mycia twarzy.
Jak często wykonywać masaż?
Masaż możesz wykonywać raz w tygodniu lub częściej. Nie ma żadnych przeciwwskazań do używania rollera codziennie, a nawet jest to wskazane. Najlepiej masować się raz dziennie przez przynajmniej przez 5 minut. Siłę masowania dopasuj do swoich potrzeb – masaż twarzy ma być przede wszystkim przyjemny. Zrezygnuj, gdy odczujesz dyskomfort lub ból.