Exilis – proste wyszczuplanie i modelowanie sylwetki

exilis.jpg

Bezoperacyjny lifting i liposukcja. Czy to możliwe? Exilis to jeden z popularniejszych zabiegów wyszczuplająco-modelujących. Sprawdź, jak to działa.

Jeśli chcesz poprawić kobiecie samopoczucie, powiedz jej, że schudła. Większość chciałaby stracić kilka zbędnych centymetrów i kilogramów, dlatego stale rośnie zainteresowanie różnego rodzaju zabiegami kosmetycznymi, które mają za zadanie widoczne wyszczuplić sylwetkę bez konieczności przestrzegania restrykcyjnych diet i żmudnych ćwiczeń. Czy utrata kilogramów bez wysiłku jest możliwa? Czy takie zabiegi są skuteczne?

Popularny zabieg modelujący sylwetkę za pomocą urządzenia o nazwie EXILIS to nowoczesne rozwiązanie problemów z nadprogramowymi kilogramami. Takie, o którym warto wiedzieć trochę więcej, ponieważ pod wieloma względami różni się od innych zabiegów kosmetycznych.

Co to jest Exilis?

System Exilis to nieinwazyjne i skuteczne modelowanie sylwetki za pomocą specjalnego urządzenia. Można stosować je zarówno na całym ciele, jak i dużo delikatniejszej twarzy. Najczęściej tego rodzaju zabiegowi poddaje się takie partia ciała, jak: brzuch, boczki, pośladki, uda, ramiona, duży podbródek, plecy, łydki, a nawet łokcie i kolana. Jest konkurencją i alternatywą dla jeszcze do niedawna najpopularniejszej liposukcji.

Program Exilis wyszczupla i redukuje zbędną tkankę tłuszczową, ponieważ łączy w sobie zarówno radioterapię, fale ultradźwiękowe, jak i krioterapię, czyli leczenie zimnem.

Jak działa Exilis?

Zabieg trwa około 20-40 minut i jest całkowicie bezbolesny. Czas trwania i przebieg zabiegu przy użyciu urządzenia Exilis uzależniony jest m.in. od partii ciała, którą poddajemy wyszczuplaniu. Niezależnie od tego można wyróżnić trzy etapy:

  1. Rozpoznanie, podczas którego ultradźwięki docierają do trudnej do usunięcia tkanki skórnej, nawet tej zlokalizowanej bardzo głęboko pod powierzchnią skóry. Urządzenie rozpoznaje dzięki temu, jak dużo zbędnych komórek tłuszczowych należy usunąć, gdzie konkretnie się znajdują, jak bardzo są zbite i jakie parametry trzeba zastosować, aby się ich pozbyć.
  2. Izolacja, czyli moment, w którym urządzenie przerywa zwłóknienia w strukturach tłuszczowych za pomocą dostosowanych do potrzeb fal dźwiękowych. Każda komórka tłuszczowa zostaje odizolowana, ponieważ po rozdzieleniu są one prostsze do usunięcia.
  3. Dezaktywacja, będąca najważniejszych etapem całego zabiegu. To właśnie w końcowej fazie dochodzi do uruchomienia procesu lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej i przetransportowania komórek do wątroby w celu ich usunięcia z organizmu. W tym etapie na zbędne komórki tłuszczowe działamy energią o bardzo wysokiej częstotliwości, która precyzyjnie nagrzewa wybrane miejsca i redukuje objętość tkanki tłuszczowej.

Efekty po zabiegu Exilis:

  • redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej;
  • uelastycznienie i ujędrnienie skóry;
  • wymodelowanie konturów ciała/owalu twarzy;
  • zredukowanie cellulitu i rozstępów;
  • zwiększona produkcja cennego kolagenu;
  • odmłodzenie, wygładzenie i lifting skóry.

Po jakim czasie Exilis zaczyna działać i pojawiają się efekty? Konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów z wykorzystaniem tego urządzenia, ponieważ jednorazowo nie przyniesie zauważalnych i trwałych efektów. Ile powtórzeń jest wymagane? Minimum 4-6 w mniej więcej tygodniowych odstępach. Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu, ale z każdym kolejnym intensyfikują się, a także utrwalają. Po 1-2 miesiącach efekty zabiegu Exilis mogą być w pełni satysfakcjonujące.

Jak wygląda zabieg?

Modelowanie sylwetki i wyszczuplanie nigdy jeszcze nie było tak łatwe. Dzięki tak wyjątkowemu i innowatorskiemu zabiegowi, jakim jest Exilis, możemy zrzucić zbędne kilogramy szybko i bez większego problemu. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że koszt takiej przyjemności, jest dość wysoki i nie każdego będzie na to stać.

Zabieg Exilis jest bardzo prosty. Na początku do ciała przyklejony zostaje niewielki plaster z elektrodami, które łączą się bezpośrednio z głowicą urządzenia. Następnie tą właśnie głowicą masuje się wybraną partię ciała, czemu może towarzyszyć uczucie gorąca. Jednorazowy obszar poddany zabiegowi nie może być większy niż 1 000 cm kw., co odpowiada np. powierzchni brzucha. W trakcie zabiegu cały czas monitorowana jest temperatura skóry pacjenta, dzięki czemu osoba przeprowadzająca zabieg Exilis cały czas ma kontrolę nad jego przebiegiem.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie należy poddawać się takiej terapii, jeśli chorujemy na gruźlicę, nowotwór, niewydolność nerek lub wątroby, zakrzepicę. Przeciwwskazaniami są również ciąża i miesiączka. Exilis to zabieg, który nie jest polecany również osobom z rozrusznikiem serca lub metalowymi implantami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *