Maska w płachcie na papierze ryżowym DIY

Pielęgnacja cery maskami w płachcie to całkiem dobre rozwiązanie. Problem zaczyna się jeszcze przy kasie w drogerii – takie kosmetyki do najtańszych nie należą. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy, to jest znacznie tańsze rozwiązanie. Zrób maskę w płachcie z papieru ryżowego.

Co to jest papier ryżowy?

Papier ryżowy zawiera mąkę ryżową, wodę i składniki silnie wiążące wodę. Ma suchą i kruchą strukturę, ale w kontakcie z wodą uzyskuje plastyczność i wygląd przypominający nasączone maski w płachcie. Jest więc idealny jako baza do domowych masek nawilżających.

Papier ryżowy – bezpieczeństwo stosowania

Papier ryżowy jest bezpieczny dla skóry ze względu na naturalny skład, specyficzną strukturę i gramaturę. Ryż zawiera dużo witaminy z grupy B i miedzi, które oddziałują pozytywnie na cement międzykomórkowy, aktywność gruczołów łojowych i uszkodzenia naskórka prowadzące do odwodnienia. Papier ryżowy jest hipoalergiczny, a jego regularne stosowanie wpływa na naczynia krwionośne, gruczoły łojowe, stopień nawilżenia. Świetnie się sprawdzi zwłaszcza na cerach wrażliwych, delikatnych, problematycznych i dojrzałych.

Maska w płachcie na papierze ryżowym – efekty

Uzyskane efekty w głównej mierze zależą od płynu, którym nasączony będzie papier ryżowy. Niemniej dzięki niemu uzyskujemy efekt zmiękczenia i chłodzenia. Delikatne odrywanie lekko schnącej płachty pozytywnie wpłynęło także na oczyszczanie cery, która dodatkowo stała się jędrna, nawilżona i bardziej uspokojona.

Jak używać papieru ryżowego?

Papier ryżowy dla początkujących może okazać się trudny w stosowaniu. Najlepszym wyborem jest użycie produktu w kształcie koła i rozłożenie go na płaskiej, śliskiej i nieprzyczepnej powierzchni. Następnie papier ryżowy zwilża się wodą termalną lub hydrolatem, a potem esencją o właściwościach dopasowanych do rodzaju cery. Potem pewnym ruchem ręki należy maskę w płachcie na papierze ryżowym zaaplikować na twarz.

Ważne jest, żeby podczas aplikacji maska w płachcie na papierze ryżowym nie wysychała. Możesz użyć do tego tłustych emolientów, gliceryny lub toniku z kremem. Dobrze sprawdzą się także toniki o konsystencji galaretki lub żelu. Ciekawym rozwiązaniem będzie także nasączenie papieru ryżowego pozostałością esencji z maseczek w płachcie.

Maskę w płachcie na papierze ryżowym należy pozostawić na skórze na około 10 minut. Po tym czasie pozostałość maski należy wklepać w cerę, a papier ryżowy wyrzucić. Jest to produkt w 100% biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *