Laser frakcyjny na blizny. Jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?

Close-up of woman's face ready for rejuvenation treatment

Trądzik, operacje, urazy… To tylko niektóre z czynników pozostawiających pamiątki w postaci blizn. Masz rację, kiedy mówisz, że bardzo trudno jest je usunąć, niemniej zawsze warto spróbować. Pomoże ci w tym laser frakcyjny. Przekonaj się, jak działa i jakie efekty zapewnia.

Jak powstają blizny?

Kiedy dochodzi do przerwania ciągłości skóry wskutek jakiegoś urazu, natychmiast następuje proces regeneracji. Fibroblasty wytwarzają kolagen, który wypełnia i zamyka ranę. Co więcej jest podstawowym budulcem zdrowej skóry oraz twardym i włóknistym białkiem. Ten, który powstaje w tkance bliznowatej, zawiera liczniejsze i przypadkowo ułożone włókna. Z tego powodu blizna ma nierówny koloryt i niejednolitą powierzchnię. Niektóre blizny mogą z czasem zaniknąć. Dzieje się tak w przypadku niewielkich uszkodzeń skóry i u młodych osób.

Usuwanie blizn laserem

Zabieg ten polega na usunięciu zbliznowaconego fragmentu tkanki i pobudzeniu skóry do regeneracji. Uszkodzone miejsce naświetla się wiązką lasera, co prowadzi do produkcji kolagenu i odnowienia skóry. Laser dociera kilka milimetrów poniżej naskórka, dzięki czemu oddziałuje na skórę właściwą.

Zabieg laserem frakcyjnym

W trackie zabiegu naświetla się znieczulony fragment skóry za pomocą głowicy lasera. Wiązki światła docierają do skóry właściwej i powodują jej celowe uszkodzenie. Po zabiegu na skórze są widoczne brązowe punkty. To właśnie te fragmenty skóry zostały poddane naświetlaniu, które zapoczątkuje regenerację komórek skóry. Dzięki temu że uszkodzone tkanki otoczone są zdrowymi, to proces ten będzie przebiegał bardzo sprawnie.

Laser frakcyjny – efekty

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak na ostateczny rezultat przyjdzie nam poczekać trzy miesiące. W tym czasie zajdzie pełny proces regeneracji włókien kolagenu i elastyny. Skóra się zagęści i wygładzi, jej koloryt będzie jednolity, a blizna ulegnie spłyceniu. Końcowy efekt kuracji zależy od częstotliwości przeprowadzania zabiegów i od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *