Jak przywrócić cerze blask? Zabiegi kosmetyczne, urodowe przyzwyczajenia, skuteczne produkty

foods-for-Skin-Healthier

Poszarzała, zmęczona, pozbawiona blasku i świeżości. Tak wygląda cera kobiet, które zaniedbały codzienną pielęgnację lub nie wiedzą, jak powinna wyglądać urodowa rutyna. Jeżeli jesteś jedną z nich, to sprawdź, w jaki sposób przywrócić cerze blask.

Podstawy pielęgnacji twarzy

W codziennej pielęgnacji twarzy bardzo ważny jest peeling. Zabieg usunie martwe komórki naskórka, poprawi krążenie, ujędrni skórę i przygotuje cerę do dalszej pielęgnacji. Dzięki złuszczaniu skóra stanie się świeższa, bardziej promienna, będzie się szybciej regenerowała. Czy wiesz, że nie tylko tradycyjne peelingi usuwają martwy naskórek. Takie same działanie mają preparaty z kwasami mlekowym, jabłkowym, glikolowym i wieloma innymi. W rozjaśnianiu cery pomoże ci również witamina C. Chroni ona skórę przed wolnymi rodnikami, spłyca zmarszczki i wzmacnia naczynia krwionośne.

Zdrowe nawyki

W krew powinien wejść ci demakijaż wykonywany każdego wieczora. Dobry kosmetyk usunie nie tylko kolorówkę, lecz także sebum, pot, kurz i inne zanieczyszczenia, które zebrały się na twarzy w ciągu dnia. To po pierwsze. Po drugie należy unikać sytuacji stresowych i zatroszczyć się o odpowiednią dawkę snu. Podczas stresu wydzielany jest kortyzol, który ma wpływ na napięcie mięśni ciała i twarzy. Po trzecie kondycję cery poprawia ruch na świeżym powietrzu i ćwiczenia rozciągające w wolnym tempie, takie jak joga lub systematyczna relaksacja. Regularne wypijanie około litra niegazowanej wody, zapobieganie utraty nawilżenia, zrezygnowanie z używek i wizyt w solarium również przyczynią się do poprawy kondycji skóry.

Zabiegi dla świetlistej skóry

Najprostszym zabiegiem poprawiającym wygląd cery jest mikromasaż ultradźwiękami. Podczas zabiegu skóra odzyskuje świeży wygląd, blask, jednolity koloryt, jest odprężona i ujędrniona. Mikromasaż wykonuje się specjalnym urządzeniem, które emituje ultradźwięki o różnej częstotliwości. Dzięki zastosowaniu takiej technologii zabieg obejmuje głębsze warstwy skóry. Jedna sesja trwa około 20 minut i może być wykonywana kilka razy na dzień. Mikromasażowi można poddawać się przez cały rok bez względu na porę roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *