Jak wyleczyć pryszcze na skórze głowy? Kosmetyki antytrądzikowe

10-Easy-Home-Remedies-to-Treat-Scalp-Acne

Trądzik na skórze głowy jest tak samo uciążliwy i trudny do wyleczenia jak trądzik na twarzy. Zwykle towarzyszą mu dodatkowe objawy: nadmierne przetłuszczanie się włosów, łupież tłusty lub łojotok skóry głowy. Zanim dowiesz się, jak wyleczyć trądzik na skórze głowy, poznaj jego przyczyny. Jak pielęgnować skórę głowy z trądzikiem?

Trądzik na skórze głowy – przyczyny

Trądzik na skórze głowy powstaje w ten sposób co trądzik na twarzy – jako efekt wzmożonej aktywności gruczołów łojowych oraz zatykania się porów przez kosmetyki i zanieczyszczenia. Chociaż trądzik na skórze głowy to domena wieku dojrzewania, zdarza się także w późniejszym wieku. Sprzyjają mu następujące czynniki:

  • spożywanie zbyt dużej ilości cukru,
  • stres,
  • zaburzenia hormonalne,
  • zanieczyszczenia,
  • regularne używanie suszarki,
  • przegrzewanie skóry głowy,
  • niewłaściwie dobrane kosmetyki do pielęgnacji,
  • zbyt rzadkie mycie włosów.

Jak wyleczyć trądzik na skórze głowy?

Leczenie pryszczy na głowie nie jest łatwe z uwagi na naturalną barierę w postaci włosów. Włosy utrudniają aplikację maści i kremów leczniczych. Pomijając ten fakt, trądzik na skórze głowy można leczyć za pomocą standardowych kosmetyków antytrądzikowych z wyjątkiem nadtlenku benzoilu, który może rozjaśniać włosy. Warto wypróbować cynk i kwas salicylowy, które wysuszą ropne zmiany i zdezynfekują skórę. Pomocne okażą się także szampony przeciwłupieżowe na bazie ketokonazolu i cyklopiroksyny.

Jak pielęgnować skórę głowy z trądzikiem?

Gdy na skórze głowy pojawią się pryszcze, warto przyjrzeć się składowi kosmetyków do włosów. Często właśnie one są przyczyną problemów i wystarczy samo ich odstawienie.

Najczęściej pory na skórze głowy są zatykane przez oleje, zwłaszcza te nakładane bezpośrednio na skórę. Takie działanie mogą mieć także emolienty znajdujące się w odżywkach. Równie niekorzystny wpływ na kondycję skóry głowy mają kosmetyki do stylizacji, których nadmiar może utrudniać skórze pozbywanie się łoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *