Szybki sposób na opaleniznę. Jak stosować rajstopy w sprayu?

Rajstopy w sprayu to, wbrew pozorom, kosmetyk. Pod względem zastosowania przypomina samoopalacz. Umożliwia wyrównanie kolorytu skóry oraz ukrycie niedoskonałości: popękanych naczynek, siniaków, zadrapań, otarć i piegów. Jak wybrać rajstopy w sprayu i jak je stosować? Czy warto kupić rajstopy w sprayu i jaka jest ich cena? I wreszcie: co to takiego te rajstopy w sprayu?

Rajstopy w sprayu ‒ co to takiego?

Rajstopy w sprayu to kosmetyk do nóg w postaci fluidu. Zakrywa to, co kobieta chce zamaskować, kiedy odsłania nogi. Rajstopy w sprayu wyrównują powierzchnię skóry na nogach. Po zastosowaniu kosmetyku skóra wydaje się opalona jak po opalaniu na słońcu lub w solarium. Rajstopy w sprayu nie są samoopalaczem; ten pierwszy jest lżejszy i bardziej przypomina lekko kryjący podkład.

Jak wybrać rajstopy w sprayu?

Przy zakupie rajstop w sprayu należy kierować się ich odcieniem, a można ‒ ceną lub marką. Warto wybrać takie, które kolorem są najbardziej zbliżone do opalonej skóry, aby nie odróżniały się od reszty ciała. Zazwyczaj rajstopy w sprayu występują w czterech dostępnych odcieniach. Jego natężenie można regulować w zależności od grubości aplikowanej warstwy.

Jak stosować rajstopy w sprayu?

Przed zastosowaniem tego kosmetyku ciało musi być wydepilowane. Dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling nóg, aby zetrzeć martwy naskórek. Rajstopy w sprayu łatwiej nałożyć na skórę pokrytą balsamem, ale to wydłuży ich wysychanie.

Aby zaaplikować rajstopy w sprayu, należy najpierw nałożyć je na dłonie i rozetrzeć, po czym wetrzeć je równomiernie w skórę nóg i stóp. Od razu po takim zabiegu myjemy ręce. Rajstopy w sprayu są matowe, dlatego jeżeli tylko zostały dobrze rozprowadzone na skórze, wyglądają bardzo naturalnie. Aby nogi lśniły, należy posmarować je olejkiem do ciała.

Rajstopy w sprayu ‒ cena

Rajstopy w sprayu mogą kosztować tyle, ile bombonierka i spodnie z sieciówki. Ich cena waha się w zależności od marki i miejsca zakupu. Można je dostać zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Kosmetyk najczęściej ma pojemność równą 75 ml, dlatego wystarczy na długo. Im lepszy jakościowo produkt, tym jest bardziej wydajny.

Czy warto kupić rajstopy w sprayu?

Rajstopy w sprayu to kosmetyk, który można zastosować przed wieczornym wyjściem. Stosują go kobiety, które potrzebują szybkiej opalenizny, a z różnych powodów nie mogły poświęcić czasu na opalanie na plaży ani wizytę w solarium. Rajstopy w sprayu zakrywają niedoskonałości skóry i nie pozostawiają smug, a dobrze rozprowadzone dają efekt zadbanych i nawilżonych nóg.

Rajstopy w sprayu a samoopalacz ‒ czym się różnią?

  • Szybkość działania
    Rajstopy w sprayu to kosmetyk o natychmiastowym działaniu. Wystarczy rozprowadzić je na nogach, aby po chwili podziwiać efekt. Kosmetyk błyskawicznie się wchłania i pozostawia na skórze docelową barwę. Z kolei samoopalacz staje się widoczny dopiero po pewnym czasie.
  • Trwałość
    Już po kilku minutach od nałożenia rajstop w sprayu kolor jest na tyle trwały, że nie odbarwia się w kontakcie z ubraniem. Samoopalacz potrzebuje na to dużo więcej czasu.
  • Zmywanie
    Aby pozbyć się rajstop w sprayu, wystarczy wziąć prysznic. Pod wpływem wody kosmetyk ulega rozpuszczeniu i równomiernie schodzi ze skóry. Ponadto w przeciwieństwie do samoopalacza, który trudno zmyć, nie pozostawia przebarwień ani plam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *