Elektrostymulacja. Czy to dobry sposób na odchudzanie?

Chcesz zrzucić parę kilogramów? Wypróbuj elektrostymulację! Choć najczęściej wykorzystywana jest w terapiach leczniczych, to doskonale radzi sobie również z modelowaniem sylwetki. Sprawdź, jakie są zalety elektrostymulacji.

Sposobów na pozbycie się nadmiarowych kilogramów jest wiele. Najważniejsza jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, ale warto wspomóc się też dodatkowymi metodami – tymi domowymi (jak balsamy wyszczuplające, peelingi i masaże) lub tymi dostępnymi w salonach urody (jak bodywrapping czy liposukcja). Co jest dziś na topie i warto wypróbować? Coraz większą popularność bez dwóch zdań zyskuje elektrostymulacja!

Elektrostymulacja. Na czym polega?

Elektrostymulacja – choć brzmi niezbyt przyjemnie – to zabieg, który coraz chętniej wybierają klientki salonów urody. Za jego pomocą można poprawić wygląd sylwetki, rozbić cellulit i spalić tkankę tłuszczową.

Do przeprowadzenia zabiegu elektrostymulacji potrzebny jest specjalny aparat, którego elektrody zostają przymocowane w odpowiednich punktach ciała za pomocą opasek na rzepy. Następnie mięśnie i nerwy stymuluje się za pomocą prądu o niskiej częstotliwości – nie jest to bolesne. W efekcie mięśnie kurczą się tak jak podczas standardowych ćwiczeń fizycznych.

Sposób na zdrowie i piękną sylwetkę

Stymulację za pomocą prądu wykorzystuje się przede wszystkim w terapiach leczniczych np. przy uszkodzonych mięśniach, porażeniach i niedowładach lekkiego typu. Elektrostymulacja pomaga wrócić do normalności i wspomaga leczenie. Zmniejsza też dolegliwości bólowe i poprawia odporność.

Ale to nie wszystko! Elektrostymulacja nie bez powodu jest tak chętnie stosowana w salonach urody. To również bardzo skuteczny zabieg wyszczuplający, dzięki któremu szybciej spalamy tkankę tłuszczową, skóra jest lepiej dotleniona, grudki tworzące podskórny cellulit rozbite, a produkcja kolagenu i elastyny przyspieszona. Efekt? Piękny wygląd bez wysiłku.

Elektrostymulacja dla urody – efekty

Wystarczy kilka zabiegów, aby zauważyć różnicę. Elektrostymulacja to prosty sposób na to, żeby czuć się i wygląd dobrze.

  1. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
  2. Wspomaga utratę zbędnych kilogramów.
  3. Dotlenia, uelastycznia i ujędrnia skórę.
  4. Eliminuje brzydką skórkę pomarańczową.
  5. Modeluje sylwetkę i podnosi pośladki.

Komu polecana jest elektrostymulacja?

Oczywiście nie jest to zabieg dla każdego. Elektrostymulacja zalecana jest przede wszystkim tym, którzy mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o tradycyjne formy aktywności np. z uwagi na kontuzje, problemy ze stawami czy choroby. W każdym innym przypadku lepsze będą najprostsze ćwiczenia, a zabieg elektrostymulacji może być tylko dodatkowym wsparciem.

Ciekawą opcją są też treningi EMS, w których statyczna elektrostymulacja (stymulowanie prądem bez naszej aktywności) zastępuje się wykorzystaniem elektrod podczas treningu – pozwala to skrócić czas ćwiczeń i zwiększyć ich efektywność, dzięki czemu zyskuje wymarzoną sylwetkę dużo szybciej.

Przeciwwskazania do elektrostymulacji

Jest kilka sytuacji, w których elektrostymulacja nie może być zastosowana ani jako zabieg leczniczy, ani jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Przeciwwskazaniami są przede wszystkim choroby serca, epilepsja, stany zapalne skóry, żylaki, guzki, nowotwory itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *